Alanya’daki orman yangına mümasil yerleşim yeri boşaltıldı

Alanya’daki orman yangına mümasil iskân yeri boşaltıldı

Bayırkozağacı mahallesine giden ateş kısmen kontrol altına alındı

Alanya’da ayrımlı noktalarda sâdır yangınlardan birinde icraat sürüyor

Alanya Şehremini Adem Erek Yücel:

“Buradaki yangına andıran olan vatandaşlarımızı dahi muayyen aynı noktaya taşıdık”

ANTALYA – Antalya’nın Alanya ilçesinde çıkan orman yangını sürüyor. Yangın bölgesine mümasil iskân yerinde vatandaşların tahliyesi gerçekleşirken, Alanya Şehremini Fakirlik Misyon Yücel, “Buradaki yangına mail olan vatandaşlarımızı da belirli bir noktaya taşıdık. Vatandaşlarımız abat olsun. Rastgele molekül vatandaşlarımızın birey ve servet güvenliği amacıyla” dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesi Bayırkozağacı Mahallesi’ndeki ormanlık alandan akşam ezanı saatlerinde orman yangını meydana geldi. Neşelilik tellerinden çıktığı hesap edilen yangın rüzgarın bile etkisiyle tezelden büyüdü. Bölgeye irsal edilen ekiplerin cansiperane çalışması rüzgara rağmen sürüyor. Gücük kesiksiz kendisini gösteren yağmurun ise meteoroloji sunulan göre ilerleyici saatlerde etkisini arttıracağı öngörülüyor. Şehrin değişik noktalarında sâdır yangınların kontrol altına alındığını yalnızda Bayırkozağacı bölgesindeki yangının bitmeme ettiğini tamlayan Alanya Belediye Reisi Ihtiyaç Garaz Yücel, yağmurun yağmasıyla köye revan alevlerin kısmen kontrol altına alındığını tabir etti. İlerleyen saatlerde hava bilgisi verilerine göre yağmurun etkisini arttıracağını hesap edildiğini belirten Başkan Yücel, “Yağmurun yağmasıyla az buçuk kontrol altına alındı. Hava Bilgisi verilerine bakarak ilerleyici saatlerde yağmurun etkisini arttırması bekleniyor. İnşallah kayıplar ve henüz fazla kötülük oluşmadan taharri altına alınacaktır. Buradaki yangına andıran olan vatandaşlarımızı dahi makul tıpkı noktaya taşıdık. Büyütülecek benzeri husus bulunmayan. Vatandaşlarımız abat olsun. Değme molekül vatandaşlarımızın duygusal ve mülk güvenliği üzere. Bütün birimler üzerine düşeni yapıyor. Seçme molekül taharri altında. Allah’ın izniyle bu saatten sonradan büyüyeceğini düşünmüyoruz” dedi.

“Bölgede haddinden fazla rüzgar var”

Cuşiş dolayısıyla evinden geçmek zorundan artan mahalle sakinlerinden Hasan Yüksek Soytürk, “Zindelik hattının tellerinden çıktığını duydum. Bölgede haddinden fazla rüzgar var. Rüzgar olmasa bu kadar büyümezdi cuşuhuruş. Karye boşaltıldı şu anda. Hakeza bir husus başımıza ayrımsız daha gelmesin. Bunun henüz öncede yaşadık tığ. Ormanlarımız yandı” şeklinde konuştu.

Share: