Ahmet Kayaç, Atatürk’ün Para Varlığını Bağışlarken Söylediği Sözlerin Atatürk Köşkü’nden Kaldırılmasına Aksülamel Gösterdi: “”O Çelişkiyi Milletin…

Marifet: TAMER ARDA ERŞİN – Azrail: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Trabzon Saylav Ahmet Kayaç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün servet varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden kaldırılmasına ilişik, “Budun fakrı kısırlık içinde kalın yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama büyük alemdar Mustafa Kemal Atatürk, bütün mal varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı huzursuz oldular birlikte kaldırdılar diye sormadan edemiyorum” dedi.

Ahmet Kaya, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ve Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün sözlerine ilişik yazının kaldırılmasını ZÜMRÜDÜANKA Veri Ajansı’na değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun Karadeniz’de içten karşılandığını vurgulayan Kaya, gözlemlerini şöyle anlattı:

“Tığ Sayın Umumi Başkan’ım gelmeden geçmiş mahsus görüşmeler ve davetler yapıyoruz. Altyapı diyebileceğimiz şekilde planlama yapıyoruz. Gittiğimiz bir nice çalım, yapı, cemiyet ve odada insanlar şunu söylüyorlar: ‘Tığ, sakat DOĞRU Öğür yöneticisiyiz, MHP’de siyasa yaptık, Sevgili Ocakları’nda çalıştık fakat bu iş, hareket değil. Türkiye’nin umudu CHP’dir, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye’nin umudu, Altılı Masa, yani budun masasıdır. Aman bire bir olun, bizi bu sıkıntıdan çekin çıkarın’.

Konuştuğumuz insanların söylediklerini değerlendirdiğim ahit, Türkiye adına düş verici tablonun gelecekte, geçmiş seçimde geldiğini görüyorum. Bilcümle Karadeniz için bunu söyleyebilirim. Gittiğimiz gelişigüzel yerde, tek görmediğimiz ilgi ve dikkat ile karşılaşıyoruz, görmediğimiz kitlelerle buluşuyoruz. Emareler kesin yerine CHP ve Kavim İttifakı’nın iktidarını müjdeliyor.”

Kayaç, Kılıçdaroğlu’na dahi özel benzeri ilginin olduğunu belirterek, aynı MHP’linin kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

“MHP’de siyaset yaptığını söyleyen tıpkı vatandaşın söylediği çokça sargı çekiciydi. ‘Devleti sunma bereketli bilen, şu anki liderler zarfında sizsiniz Sayın Genel Başkan’ım ve Türkiye’yi düze çıkaracak olan birlikte sizsiniz. Sizin liderliğinize, vukuf ve birikiminize çokça güveniyoruz’ dedi. Karşı mahalleden olarak nitelendirebileceğimiz insanlarda de bu cins tespitleri sıklıkla görüyoruz.”

“MİLLETİN OKUMASINDAN MI RAHATSIZ OLDULAR”

Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine hep dünyalık varlığını bağışladığı düz olan Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Atatürk’ün yazısının kaldırılmasına ilişik ise şunları söyledi:

“Mustafa Eksiksizlik Atatürk, 11 Haziran 1937’de Atatürk Köşkü’nde bilcümle mal varlığını Türk milletine bağışlamıştı. O tam söylediği haddinden fazla zer sözler var. ‘Mal ve mal bende ağırlık yapıyor. Bütün malımı, mülkümü milletime bağışlamaktan ferahlık duyuyorum. İnsanın temel zenginliği manevi mirasındadır’ kadar haddinden fazla dip, manidar, kıymetli sözler bunlar.

Tokat Milletvekilimiz Bayrı Durmaz ile Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu, Trabzon’a misafirim yerine geldiler. beraber bire bir çatlak bulduk, onların misafir edeyim dedim. Atatürk Evi’ne çıktık. Orada, vasiyetname odasında bu küçümseme çok kıymetlidir. Odaya girmeden ‘Burada benzeri alay vardır, Balaban Önder’imizin sözü’ diye anlattım. Odaya girdik, meze namevcut. Sordum, dediler ki ‘Rengi soldu, depoya kaldırdık’. Böyle benzeri molekül benzer mi?

Arkasında şöyle tıpkı karın mi var demeden edemedim. Türkiye’nin zarfında olduğu durumu biliyorsunuz. Budun yoksullaşırken DÜRÜST Tümen kadroları tek olmadık yerde zenginleştiler. Millet fakrı fukaralık ortamında etki yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Amma nazik alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk, hep servet varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular de kaldırdılar diyerek sormadan edemiyorum.”Share: