CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Muhtemel Cumhurbaşkanı Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Evveli Endişeler Vardı, Amma Şimdi Yükselerek…

Vukuf: TAMER ARDIL ERŞİN- Almaç: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun olası Reisicumhur adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Banko, mukaddema bazen endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar imdi gitti. Seçme sabık çevrim terfian bitmeme eden ayrımsız yürek var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz” diye açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini SIMURG Haber Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Cıvıl Cıvıl Milletvekili Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun adım adım Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını lacerem çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları zahir giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta de kıymet buluyor. Seçkin yerde sargı inanılmaz boyutta. Seçkin gittiği yerde mutlaka vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu üstelik iktidara geleceğimizin bildirme büyük göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların çözüm istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Değme seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin birlikte burada vatandaşımız rapor ediyor. Tığ da bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Genel Başkanımız de yegâne bir tane bunları anlatıyor. Ayrımsız fındık bölgesindeyiz. Fındığın yeryüzü cesim rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kargaşa, Trabzon. Bu toprak yeryüzü aşkın fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu bölge. Bittabi Düzce, Adapazarı o toprak de var ama üzülerek söylüyoruz. Rastgele sene bir beklenti içerisinde üreticimiz. Rastgele sene bir umut içerisinde. Amma aya kıymet açıklandıktan sonradan birlikte hayalet kırıklığı bitmeme ediyor.

Cumhurbaşkanı geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 teklik dedi, sonraları giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Şimdi birlikte azade piyasada 43 teklik. Tezyifkâr rastgele yıl üreticinin alın teri sömürülüyor. Maalesef tıpkı mevki düşünün tıpkı ecnebi firmaya doğrulama olmuş durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin cebin terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, benzeri yabancı firma değerlendiriyor. Bu bile aşağılık yara. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Budun Masası ile alay malay iktidara geldiğimizde, üreticinin karşı terinin karşılığını vereceğiz ve o yabancı alıcılara bağlı etmeyeceğiz. Üretecimiz de cebin terinin karşılığını kesin algı.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun mümkün Cumhurbaşkanı adaylığına kuşkusuz baktığını ise şöyle anlattı:

“Banko, eskiden ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar daha çok gitti. Değme sabık gün terfian devam eden bire bir atılganlık var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz. Bir Vakitler ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diyerek tıpkısı hâl vardı. Şimdi rastgele mülakat ettiğimde, seçkin kez geldiğimde desteğin her an arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek tek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu rapor ediyorlar.”Share: