Adana’daki kıya ve yaralamayla ilişkin 4 sanığa dava açıldı

Adana’da pompalı tüfekle ayrımsız kişinin öldürülmesi ve bire bir kişinin yaralanmasıyla ilişkin 3’ü mevkuf 4 sanık karşı müebbet ve 15’er yıla kadar mapus cezası talebiyle ülkü açıldı.

Merkez Seyhan ilçesinde 12 Temmuz’üstelik Abdulkadir Kayli’nin (26) öldürüldüğü, S.A’nın (17) yaralandığı silahlı saldırıya ilgili 13 Temmuz’üstelik tutuklanan M.T, R.A. ve R.M. ile tutuklanmadan B.İ. hakkında hesaplı soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 8. Çetin Ukubet Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Gülbahçesi Mahallesi’ndeki turunçgiller bahçesinde sanık M.T’nin, arkadaşları R.A, R.M. ve B.İ. ile çökertme telefonunu çaldığı iddiasıyla Abdulkadir Kayli ve S.A’ya pompalı tüfekle çığlık ettiği anlatıldı.

Kayli’nin öldüğü, S.A’nın yaralandığı olayla ilişik, gayrı sanıklar R.A, R.M. ve B.İ’nin ise öldürülmüş ve S.A’nın kaçmasına bariyer oldukları ve M.T’ye müzaheret ettikleri belirtildi.

İddianamede sanıkların düşünüm ve eylem birliği içinde cereyan ettikleri de dikkate alınarak “isteyerek katil” suçundan müebbet, “isteyerek öldürmeye adım” suçundan de 9’ar yıldan 15’er yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılmaları istendi.

Suçlamaları kabul etmeyen sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Olayın geçmişi

Gülbahçesi Mahallesi’nde 12 Temmuz’da Abdulkadir Kayli ve S.A. pompalı tüfekle vurularak yaralanmış, Kayli kaldırıldığı hastanedeki müdahaleye karşın kurtarılamamıştı.

Polis, yaptığı çalışmayla şüpheliler M.T, R.A, R.M. ve B.İ’yi gözaltına almıştı. Zanlılardan 3’ü tutuklanmış, B.İ. adli taharri neredeyse erkin bırakılmıştı.

Share: