Eskişehirspor taraftarlarının 906 günlük vuslatı sonuç buluyor

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Balkır, Eskişehirspor taraftarlarının korona virüs tedbirlerinden ortalık mufassal bire bir süredir deplasman tribünlerinden ırak kaldığına ilgi çekerek, “Eskişehirsporluları tribüne bekliyorum” dedi.

Eskişehirspor, 2022-2023 sezonunu 4 Eylül Iş günü saat 17.00 ‘de oynanacağı Belediye Derincespor maçı ile açıyor. Bu sene TFF 3. Yığın’de uğraş edecek olan Al Şimşekler, geçmiş deplasman maçını Kocaeli’nin Şehremaneti Derincespor Doğal Çim Stadyumu’nda gerçekleştirecek. Eskişehirspor taraftarlarının en son deplasman tribünlerini 12 Mart 2020 tarihinde doldurduğunu rapor fail Eskişehirspor Başkanı Mehmet Balkır, “906 günlük vuslat serencam bulacak” şeklinde konuştu.

“Eskişehirsporluları tribüne bekliyorum”

Eskişehirspor taraftarlarının en üst TFF 1. Yığın 2019-2020 sezonunun 27’nci haftasında deplasman heyecanını yaşadığını dile getiren Komutan Parıltı, “12 Mart 2020 tarihinde Ankara’da Osmanlıspor (Ankaraspor) maçı ile beraber taraftarımız için 2 buçuk yıllık bir firak başladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), pandemi sebebi ile o tarihlerde maçları seyircisiz oynattı. Ayrımsız sonraki hafta ise çöz sahada Adana Demirspor maçından sonradan liglere 90 aktarılma mesafe verdi ve tek şekilde takımların deplasman maçlarına lehtar götürülmesine cevaz verilmedi. Korona virüs önlemleri çerçevesinde deplasman yasakları mızıka, dış sahada taraftardan yoksun kaldı. 4 Eylül Alışveriş haset cümle Eskişehirsporluları, tribüne bekliyorum” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: