Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın felek futbolcusu için enteresan ön deyi: Sabah kalkamaz

Süper Lig’dahi Konyaspor’u yenerek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ORTA SAHADA ÇOK ÇALIŞTI”

Bakir transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çok mebzul değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Ölçülü sahada haddinden fazla çalıştı. Mahdut değil. Icardi’nin akva aynı şekilde bu takıma dönmesi haddinden fazla eke.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“IRI TAKIMLAR İÇİN BALABAN YARAR”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta daha zehir oynadılar. Kazanmalarına rağmen söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı puan oynadığı oyundan henüz çok. Amma bu balaban takımlar üzere şişman yarar. Dağ oynarken kazanabilmek dahi nazik iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR KISIRLAŞTIRMA VARDI”

Avrupa’nın zer oyuncuları. Benzeri tanesi PSG’den mevrut. PSG yırtılmak zorundaydı ve bekledi çıdam gösterdi ve aldı Galatasaray. Vasat geçirdiği geçmiş yedi haftayı önder kapatması balaban. Erte öbür dönem bu oyuncular toparlandığı ant bu puanlar haddinden fazla şanlı olacak. Karşısında on paralık gol yemeyen bire bir topluluk vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio giderek kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda de çokça iyi olan tıpkı aktör. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Sakıncasız canlı ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki reaksiyon gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Sarıklı bu takımın hikmet gücünü artırmalı. Bunun asıl sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ OLANAKSIZ”

Galatasaray taraftarı bu sene çokça umutlu. Karşısında ciddiye alınacak ayrımsız topluluk vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Amma hatmetmek seçme ahit iyidir. Futbolda fizik ve taktik haddinden fazla büyük. Fizik olarak düzeltmek türlü sıfır oyuncularda ısrar etmenize gerek bulunmayan. Yusuf Demir, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Çıpa gibi olanaksiz.

“BUNU BİR ESPRİ OLARAK KABUL EDELİM”

Galatasaray’üstelik evcil alternatifi değişti. Bana diyorlar ki ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Bildirme böylelikle ustalık direktörlüğe soyunacağım. Bunu ayrımsız nükte namına akseptans edelim. Yeni çocuk teknik müdürlük akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA DAHA BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray taç kullanırken Konyaspor aktör değiştirdi. O pozisyonda yer dizilimi değişti ve sağdan çıkan oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkı dakika daha bekleseydi değişik olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç de olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca tıpkısı faaliyet oldu. Konyaspor birlikte tedirginlik yaşadı. Konya’bile en balaban oyuncusu hastalıklı olduğu için dahi sıklet yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki tıpkısı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye düşünmüştür. Muslera’nın bu nev topları çokça çıkardığını görmüştüm. Bence vakfe hatasından muhit bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması sarı karttır. Kalecinin kaptan olması dezavantajdır. Muslera fenomen artık kalesini infirak ettiği için zerrin anaç gördü. Ego olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Benzeri kaç modül yazık yaptığı amacıyla vazgeçmemek lazım.”

Share: