6’lı masanın cumhur reisi adayı kim olacak? Mut Partisi’nden birlikte tıpkı öneri geldi

Türkiye 2023 seçimlerine kilitlenmişken Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı belirsizliğini koruyor. Konuyla ilişik geçtiğimiz günlerde 6’lı masadaki partilerden biri olan Ati Partisi’nden “Adayımız Ahmet Davutoğlu’dur” şeklinde ayrımsız izah yapılmış ve bu çıkış gündeme bomba gibi düşmüştü. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in bu sözlerinin yankıları sürerken şaşırtı bir istimara bile masanın bire bir özge ortaklarından olan Mutluluk Partisi’nden geldi.

“KARAMOLLAOĞLU’NUN ADAY OLMASI KANAATİNDEYİM”

Saadet Partisi Deneyimsizlik Kolları Başkanı ve Konya saylav Abdülkadir Karaduman, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiği yönünde yöneltilen soruya “Seçme siyasetçinin gönünde yatan namzet zat partisinin genel başkanıdır. Ben da bire bir Devlet Partili namına, gönlümden sabık, hem özlük partim hem da Milli İttifakı hesabına genel başkanım Ana Karamollaoğlu’nun cumhur reisi adayı olması gerektiği kanaatindeyim” cevabını verdi.

OLUMLU YANLARINI SIRALADI

Açıklamasının devamında Karamollaoğlu’nun müspet yanlarını sıralayan Karaduman, “Hem bilge kişiliğiyle hem siyasal tecrübesiyle, hem Türkiye’deki kırtasiyecilik geleceğine dayalı yatkınlığıyla, birikimiyle, her topluluk kesimiyle çokça bayındır alım satım kurabilme kabiliyetiyle alay malay, kendisinin aday olması gerektiği kanaatinde olan insanlardan sadece biriyim” şeklinde konuştu.

“NAMZET OLMAYI SAĞLAM DÜŞÜNMÜYORUM”

Öte yandan geçtiğimiz aylarda namzet olup olmayacağı karşı sorulan soruya cevap veren Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu “6’lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu konuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse biricik bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir konuşma bulunmayan. Ego namzet olmayı sağlam düşünmüyorum.” demişti.Share: