Zeynep Bastık çöküntü altındayken şarkısını uymak talip güre kıza yardım eli uzattı

Zeynep Bastık, Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremlerde gerileme altında artan zinde kıza yardım eli uzattı. Hanende, göçük altındayken şarkısını itaat etmek talip zinde kız için, “Kız kardeşiyle gelişigüzel eğitim bilimi hayatları boyunca maddesel-manevi yanlarında olacağıma kortej veriyorum” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ili üstelik sarsmıştı. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremlerde arama ve kurtarma çalışmaları bitmeme ederken, ekipler depremin 99’uncu saatinde 15 yaşındaki Ayfer’i ve 101’inci saatinde üstelik 13 yaşındaki kardeşi Fatma’yı enkazdan etkin çıkarmıştı. Ayfer, kurtarılması sırasında hanende Zeynep Bastık’ın “Gül Parafin Gül” şarkısını uymak istemişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı erleri da dinç kıza çökertme telefonundan açtıkları şarkıyı dinletmişti.

Yaşananları öğrenen Zeynep Bastık, sosyal medya hesabından Ayfer’le ilgilendiren paylaşımda bulundu. Zeynep Pestil yaptığı paylaşımda, “Ayfer’e ve kız kardeşine ulaştık. Ailesi ve yakınlarını kaybettiğini öğrendik, çok haddinden fazla üzgünüm. Yer gücük sürede tıpkısı araya geleceğiz Ayfer’le. O melodi, konser ne isterse. Kız kardeşiyle birlikte eğitim bilimi hayatları süresince maddi-manevi yanlarında olacağıma da alay veriyorum” dedi. – İSTANBUL

Share: