Zelenski: Avrupa Birliği, 10’uncu yaptırım paketini açıkladı

Ukrayna Büyüklük Başkanı Volodimir Zelenski, Avrupa Birliği’nin 10’uncu müeyyide paketini açıkladığını belirterek, “Demin yıldırı devletinin savunma uran ve mal sektörüne, Moskof toplumunu yalanlara boğan ve yalanlarını eksiksiz dünyaya yaymaya etkin propagandacılara alın 10’uncu pakette işlek eskimemiş müeyyide adımları var” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’ya müteveccih yaptırımların bitmeme edeceğini, Avrupa Birliği’nin açıkladığı 10’uncu yaptırım paketinin ‘güçlü’ olduğunu söyledi. Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında yaptığı açıklamada, “Şimdi terör devletinin defans sanayi ve para sektörüne, Acımasız toplumunu yalanlara boğan ve yalanlarını cemi dünyaya yaymaya etkin propagandacılara cebin 10’uncu pakette canlı kullanılmamış yaptırım adımları var. Kesinlikle kalburüstü olamayacaklar” dedi.

“DÜNAY GÜÇLÜYÜ SEVER, CESURA YARDIM HAYSIYET”

Zelenski, Ukrayna’nın gittikçe daha zihayat bir ayla geldiğini ifade ederek, “Ukrayna hayatiyetli ve daim güçleniyor. Dünya yaşayan olanı seviyor ve cesurlara apotr oluyor. Global kırıcı ve cesurluk merkezi demincek burada, Ukrayna’da, devletimizi savunan halkımızda. Donetsk bölgemizi, Luhansk bölgemizi, çokça anif ve yara verici savaşların devam ettiği parçalanmamış topraklarımızı savunuyoruz” dedi.

Share: