Zelenski: Avrupa Birliği, 10’uncu müeyyide paketini açıkladı

Ukrayna Ihtişam Başkanı Volodimir Zelenski, Avrupa Birliği’nin 10’uncu müeyyide paketini açıkladığını belirterek, “Demincek yıldırı devletinin defans endüstri ve para sektörüne, Acımasız toplumunu yalanlara boğan ve yalanlarını umum dünyaya yaymaya çalışan propagandacılara alın 10’uncu pakette hayatiyetli yeni müeyyide adımları var” dedi.

Ukrayna Kerem Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’ya müteveccih yaptırımların devam edeceğini, Avrupa Birliği’nin açıkladığı 10’uncu yaptırım paketinin ‘tüvana’ olduğunu söyledi. Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında yaptığı açıklamada, “Şimdi yıldırı devletinin savunma uran ve mal sektörüne, Acımasız toplumunu yalanlara boğan ve yalanlarını tamam dünyaya yaymaya çalışan propagandacılara cebin 10’uncu pakette dinç eskimemiş yaptırım adımları var. Kesinlikle kalburüstü olamayacaklar” dedi.

“DÜNAY GÜÇLÜYÜ SEVER, CESURA YARDIM ÖLÇÜ”

Zelenski, Ukrayna’nın tedricen elan dallı güllü benzeri ayla geldiğini rapor ederek, “Ukrayna hayat dolu ve daima güçleniyor. Acun zinde olanı seviyor ve cesurlara havari oluyor. Küresel tehlikeli ve cesaret merkezi demincek burada, Ukrayna’da, devletimizi savunan halkımızda. Donetsk bölgemizi, Luhansk bölgemizi, haddinden fazla sert ve yara verici savaşların bitmeme ettiği tamlık topraklarımızı savunuyoruz” dedi.

Share: