Yalova’da Takas Anıtı Açıldı. Yüksel Özkan: “Ülkemiz Tıpkısı Mülteci Kampına Döndürüldü”

Koru Belediyesi vasıtasıyla mübadelenin 100. sene dönümü dolayısıyla yapılan anıt törenle açıldı. Açılışa katılan CHP Bursa Mebus Yüksel Özkan, Türkiye’nin tıpkısı sığınmacı kampına dönüştürüldüğünü belirterek, “Bu emperyalistlerin demografik mühendislik projesidir” dedi.

Yalova’ya ilişkin Koru Beldesi Belediyesi tarafından yapılan Varyasyon Anıtı’nın açılışına CHP Bursa Mebus Yüksel Özkan, sakat CHP Saylav Namık Havutça, Lozan Mübadilleri Vakfı Umumi Başkanı ve Mütevelli Başkanı Ümit İşler katıldı. Anıtın açılışında konuşan Koru Belediye Başkanı Kamil Zeki, atalarının 100 sene evvel değişme ile Koru’ya yerleştiğini, bu göçü simgeleyen ayrımsız anıtı bu nedenle yaptırdıklarını söyledi.

“BU TUZAKLARA DÜŞMEMELİYİZ”

CHP Bursa Mebus Yüksel Özkan ise bu topraklarda emperyalistlerin emellerinin on paralık bitmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Vaktiyle topla tüfekle obstrüksiyon ettiler ama tığ onları denize döktük. Geldiğimiz noktada ülkemiz bire bir mülteci kampına döndürüldü. Bu sıradan aynı görüngü değil. Ekonomik sıkıntılarımızı çözebiliriz ama büyüklük üstünde oynanan iri tıpkı oyun var bu üstelik millî güvenliğimizi pahal bire bir şekilde yıldırma eden tıpkı oyundur. Bunun sıradan savaştan kaçan göçenlerle da ilgisi bulunmayan. Hep izliyor, görüyor. Şu an sayısını bilmiyoruz. 10 milyonunun üstünde aynı sığınmacı kampı haline geldi. Bu emperyalistlerin nüfus bilimsel mühendislik projesidir. Bu tuzaklara düşmemeliyiz. Ne yazık ki ülkemizi dalavere edenler aut ve iç güçler ülkede ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyen konsept yani içteki aksiyon birlikçileri emperyalistlerle bibi yanında, beraberinde. Düşünebiliyor musunuz Samsun bölgesinde tıpkı müftü tıpkı ilmek adamı kalktı dedi ki ‘Selanikliler ateisttir’ bin bir soy hakaret. Bu herif karşı hangi yapıldı? Bir hanende haddini aşan bir özdek söyledi, özür diledi. Çarçabuk içeriye aldılar. Evet bu ilmek adamına hangi yaptılar. Selanikli dediği kim? Selanikli dediği Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bildirme büyük hemşehrimiz. Ego üstelik muhacir kökenliyim. Bu mültecilerle ilgili aynı takanak dahi yürütülüyor. Kolluk atılıyor. Deniyor kim ‘İdlibliye üstelik kapımız kemiksiz Selanikliye dahi kapımız kemiksiz’, şişman tıpkısı hadsizlik.”

Konuşmaların ardından 20 Ağustos Atatürk Parkı’na yerleştirilen Varyasyon Anıtı’nın açılışı yapıldı.Share: