Termal kuruluş, iflah arayanların uğrak yeri oldu

Termal üretim, onma arayanların yol uğrağı yeri oldu

KÜTAHYA – Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Göbel Termal Tesisleri, şifa arayanların yol uğrağı yeri oldu.

30-34 rütbe arası sıcaklığa ehil şifalı suların hele yaralara, eklem ve kas ağrılarına bereketli geldiği belirtiliyor.

Belediyenin işlettiği Göbel Termal Tesisleri’nde 100 yatak kapasiteli butik otel ve bungalov evlerin bu yılın böylecene, hizmetine sunulması bekleniyor.

Cilt hastalıklarına gani geldiğini öğrendikleri için ilçe dışından geldiklerini tamlayan vatandaşlar, “Su gayet iyicene. Ilık, haddinden fazla yunak birlikte değil, antipatik birlikte değil. Herkese başvuru ediyoruz” dediler.

Bandırma’dan kaplıcalara ilk kez geldiğini belirten İsmail Kılıç ünlü yurttaş ise, “Buraları zaaf ettik. Eğleneceğiz inşallah, mutlu olacağız, güzelce benzeri çağ geçirmeyi düşünüyoruz ailemiz ile birlikte inşallah” ifadelerini kullandı..

Tavşanlı’dan haftada iki yol kaplıcalara arkadaşları ile geldiğini tamlayan Eksiksizlik Özkul, ” Genelde tığ spor gayeli geliyoruz. Spor için bura hepyek. Türkiye’de Akçay’dan sonda ikinci geldiğini düşündüğümüz oksijeni bereketli tıpkısı saha. Sularının çokça hamam olmaması nedeniyle yüzmeye uygun sporcular amacıyla dört başı mamur tıpkısı kayran. Keyif açısından bile çok evire çevire. Alelhusus cilde çokça faydası var. Ciltte kederli varsa çokça iyi geliyor. Sünnet çocukları için bile ferah mevrut, eklem ağrılarına ve beden ağrılarına bile bol geliyor sularımız” diye niteleyerek konuştu.Share: