TARSİM’den, selden etkilenen Kumluca ve Finike’ye ziyaret

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Umumi Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki yıldız bilimi, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde çalışkan olan sağlam yağmur sonucunda meydana mevrut selden etkilenen bölgeyi ziyaret etti.

Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamaya bakarak, Ekincilik Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki yıldız bilimi, 12 Aralık’ta Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde faal olan kuvvetli yağış sonucunda meydana mevrut sel sebebiyle, kıyamet bölgesine görüşme gerçekleştirdi.

Heyet program çerçevesinde, Ekincilik ve Orman Bakanı Prof. Dr. Ünite Kirişci’nin Kumluca Kaymakamlığı’nda düzenlediği basın toplantısına, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Engürülü ile gelişigüzel iştirak ederek, sürdürülen çalışmalar hakkında vukuf edindi.

Aynı aktarılma Kumluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsa Akşit ve Kumluca Ekincilik Odası Başkanı Hidayet Kökce makamlarında müzakere edilerek, sürdürülen çalışmalara ilgilendiren bilgilendirmelerde bulunuldu. Programın devamında ise hasar gören seralarda tetkikat yapılarak, üreticilere önceki olsun dilekleri iletildi.

Antalya’da meydana gelen selden dolayı hasar gören sigortalı seralardaki hasar tespit çalışmaları, 36 ekip ve 91 uzman ile gelişigüzel bitmeme ediyor. Ekspertiz çalışmalarının ardından kötülük gördüğü tayin edilen ve dosyaları tamamlanan sigortalı üreticilere hasar ödemelerinin sunma güdük süre ortamında yapılması amaçlanıyor.

Share: