Tarihi Yenice Hanı’nın restorasyonu amacıyla engeller kaldırıldı, projesi hazırlandı

DÜRÜST Fırka Kütahya Mebus İshak Gazel, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 23. kilometrede kâin 828 almanak Yenice Hanı kalıntılarını musahabe etti. Kütahya Valiliği ve kurumlarının iki senedir bu toprak üstünde çalıştığını belirten Gazel, restorasyonun önünde engel olan hukuki sorunların çözüldüğü ve projelerin çıkarıldığını söyledi.

Selçuklulardan kalma bu kültürel mirasın Kütahya’ya kazandırılmasının şanlı olduğunu belirten Gazel, Afyonkarahisar yönünden Kütahya’ya girenlerin ziyareti ve konaklaması üzere antrparantez konak etrafında de projeler olduğunu belirtti. Gazel, bu bahis ilkin koyulmak için Kütahya ile ait hars projelerine hususi ehemmiyet verip çalışkan ayrımsız mücahede gösteren Kütahya Valisi Yüksek Polat’e teşekkürname etti.

Yenice Köyü Muhtarı Yenmiş Gümüşgöz birlikte sonuç iki yılda Kütahya Valisi Mualla Polat ve milletvekillerinin mukavemetli çok kere konuşma ettiği bu bölgede antrparantez definecilere alın resmi namına teftişler ve kontroller yapıldığını söyledi. – KÜTAHYA

Share: