Sonuç zaman veri… Şırnak Devlet Hastanesinde onkoloji ve kemoterapi ünitesi bakım vermeye başladı

Şırnak Ululuk Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kemoterapi ünitesi hizmet vermeye başladı.

Şırnak Mehabet Hastanesi Başhekimi Dr. Çağcıl Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde fire olan ünitenin hizmet vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin umum malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kemoterapi tedavisi için vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve farklı illere gitmek zorunda kalmayacağını tamlayan Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada mıhlı aynı şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara değme nev imkanı sunacağız.” dedi.

İç Emraz ve Tıbbi Onkoloji Eksper Dr. Ferhat Ekinci de kliniğe başvuran hasta sayısının haftada 15-20, ayakta tedavi gören hastalanmış sayısının 5 ila 7 olduğunu tabir ederek, “Yerimiz kâin. Başvuran cümle hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana büyüklüğünde yer illere ve hatta Ankara ve İstanbul’a revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde tedavi görebilecek. Bilcümle amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzdelik 95 hastalığın ilaçları de hastanemizde mevcuttur” diye niteleyerek konuştu.

Hastanede otama gören Havşa Ürek ise henüz geçmiş Batman ve Van’bile otama gördüğünü, ünitenin açılmasıyla bundan sonra tedavisine Şırnak’ta bitmeme ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan çokça memnunum Cenabıhak razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: