Akıbet dakika haberleri | Batman merkezli 6 ilde maden satıcılarına ameliyat: 60 denetleme

Batman merkezli 6 ilde metal satıcılarına müteveccih başlatılan senkronik operasyonlarda 60 aynasız gözaltına alındı.

Batman İl Güven Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Yer, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile maden satıcılığı yaparak cemiyet sağlığına ve sosyal huzura beis veren şahıslara müteveccih faaliyetler düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Kültürlü ve Diyarbakır illerinde senkronik yapılan cerrahi müdahale çerçevesinde, maden husus satıcılığı suçunu işledikleri tespit edilen 25 şüpheli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden kabul etmek üzere esrar özellik satın alan 35 kişi hakkında birlikte “Bürümek için eroin veya uyarıcı husus satın ahzetmek, ahzetmek yahut bulundurmak evet bile eroin veya uyaran yön görmek” suçu çerçevesinde adli muamele yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada toplanmış 60 münasebetsiz can üzerine adli muamelat başlatıldığı tabir edilen açıklamada, yapılan operasyon neticesinde 4 kilo 406 gram metamfetamin, 436 gram esrar, 6,75 gram sentetik kannobinoid, 0,84 gram beyaz, 2 bireşimli ecza, tıpkısı ruhsatsız tabanca ve 25 sayı fişek, bire bir ruhsatsız av tüfeği ve 5 kartuş, ayrımsız alıngan sağlama ve elek ele geçirildiği tabir edildi. – BATMAN

Share: