Sarsıntı sonrası evlerine katabolizma kararı sâdır Yeliz Yeşilmen, fırsatçılık yapanlara tepki gösterdi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde ağırbaşlı yıkımlara neden oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği hareket sonrası arama ve kurtarma çalışmaları bitmeme ediyor. Hanende Yeliz Yeşilmen’in esas ve babasının kaldığı Adana’daki evleri ise sarsıntı ağırbaşlı hasar aldı.

“EVİMİZ İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI”

Asıl ve babasını kişi yanına getiren hanende, Instagram hesabından ailesinin kaldığı evdeki hasara göstererek katabolizma kararı alındığını söyledi. Hanende paylaşımında “Vah ki vah. Anılarım yıkılmak üzere. Adana’daki annemlerin yaşadığı eve yadımlama kararı makbuz ve giderek yıkmaya gelebilirler. İçinden benzeri enjeksiyon birlikte alamadık. İşte hanay hakeza… Hiçbir molekül bize ilişik değil. Şimdi anneme babama yıpranmamış tıpkısı karı, eskimemiş bir avlu inşa etmek zorundayım. Çok şükür yaşıyor olmaları benzeri mucize. Seçkin şeyi sıfırdan etme sorumluluğu hep için yumruk. Cenabıhak hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

FIRSATÇILIK YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Ailesinin hicret işleriyle ilgilenen Yeşilmen, taşımalık firmalarından aldığı fiyatlara de sessiz kalamadı. Firmaların oportünizm yapmasına aksülamel gösteren Yeşilmen, “Taşımalık şirketlerine inanamıyorum. Normalde çok kısmi rakama yapılan şeyleri birlikte öyle rakamlara çıkardılar ki… Sanırsın motor ve makine alıyoruz. Illet hakeza zamanlarda çok zorlaştırıyorlar bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: