SARIGÜL: BELEDİYE BAŞKANLARINI ADLİYE KORİDORLARINDA DEĞİL, ŞANTİYELERDE KABUL ETMEK İSTİYORUZ

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP yerine şehremaneti başkanlarını adliye koridorlarında değil, şantiyelerde kullanmak istiyoruz” dedi.

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, benzeri kol mahkûm yakını ile birlikte Nevşehir E Tipi Merbut İnfaz Kurumu uğrunda matbuat açıklaması yaptı. Sarıgül, 9 Nisan’dan itibaren cezaevleri önünden af çağrısı yaptığını belirterek, “Şu anda 81’inci cezaevinin önündeyim. Pandemi koşulları münasebetiyle çeklerini senetlerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. Maalesef tıpkı el gençlerimize ulaştı ve gençlerimize bulaştı. Binlerce gencimiz mızrap batağı ile yüz yüze kaldı. Değişik nedenlerle 285 binin üzerinde baht mahkumu cezaevlerinde şu anda sosyal sulh affını ve beraberlik hukuku affını beklemekte. Türkiye Değişim Partisi adına af çağrımız politik tıpkı davet değil, banko ve banko vicdani tıpkısı çağrı namına yineliyoruz. Nevşehir Cezaevi’nin önünden inanlı devletime, merhametli devletime, müşfik devletime, adaletli devletime sesleniyorum. Şu anda babaları, anneleri cezaevinde olan binlerce çocuğumuz var. Asıl ve babalarına özlem. Anneler, babalar ve ayrıntılar amacıyla affet” diye konuştu.

‘DAVUTOĞLU’NUN SÖZLERİNİN ÜZERİNDE DURMAK GEREKİR’

Bir gazetecinin Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘6’lı masada gerekirse 2 namzet çıkartılabilir’ sözlerini sorması üstüne Sarıgül, ‘Sayın Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanlığı yapmış, başvekâlet yapmış, diplomasiyi sonuç evre ongun bilen ve diplomatik konuşmaları sonuç evre mebzul bilen tecrübeli bir yöntem adamıdır. Aylardan beri masanın etrafında oturan, başvekillik yapmış olan deneyimli benzeri politika adamının ‘ikinci tıpkısı aday çıkartabiliriz’ konuşması akıbet rütbe manidardır, üstünde durmak gerekir’ yanıtını verdi.

‘BELEDİYE BAŞKANLARININ YERİ ŞANTİYELERDİR’

TDP Genel Başkanı Sarıgül, benzeri gazetecinin İçişleri Bakanlığı’nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ölçülü soruşturmalara ilgilendiren sorusu üzerine dahi, “Şehremaneti başkanlarının yeri şantiyelerdir, kentin güzelliğidir, sanattır, çevredir, doğada yaşayan canlılar ile buluşmaktır. Uray başkanlarını bırakalım dönemlerini tamamlasınlar. O dönemlerinin sonunda üstelik ulus kararını versin. Alelhusus içişleri bakanlığı geleneklerinde bir içişleri bakanının belediye başkanları ile haddinden fazla çok uğraşması, bizim çap geleneklerinde yoktur. TDP olarak belediye başkanlarını adliye koridorlarında değil, şantiyelerde kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: