MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk ve İl Başkanı Abalı, gazetecilerle buluştu

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve İl Başkanı Garaz Abalı, kentte görev eden gazetecilerle ayrımsız araya geldi.

Öztürk, tıpkı restoranda düzenlenen programda yaptığı açıklamada, MHP kadrolarının evvelden olduğu üzere zaman bile devletinin ve milletinin yanında olduğunu ve olmaya üstelik devam edeceğini söyledi.

14 Mayıs gecesi milletin menfaati amacıyla uğraş fail Halk İttifakı’nın yeniden iktidara geleceğine inandıklarını aktaran Öztürk, şöyle konuştu:

“Bu seçimin kazananı ermiş milletimizle birlikte Topluluk İttifakı olacaktır. Bizim partimiz, ‘ego yoksam kimse yok’ diyenlerin değil, ‘kimse yoksa ben varım’ diyenlerin omuzları üzerinde yükselen tıpkısı siyasal partidir. Mensubu olmaktan hava duyduğumuz MHP, Türk siyasetinin umde ve sorun markasıdır. Bunun farkında olan Türk milleti ve Kırıkkaleli hemşehrilerimiz, kasa başına gittiğinde on paralık kararsızlık etmeden yeniden Topluluk İttifakı üzere mührünü basacaktır.”

Öztürk, CHP’nin politikalarını birlikte eleştirerek, “Bugün CHP’nin bulunduğu duruma baktığınız zaman Atatürk çizgisinden ağız ağıza kopuk, müstesna ve rüzgar kabilinden savrulan bir siyasa tarzı izliyor. Bunu hepimizin bilmesi, görüş kullanırken birlikte bunu bilerek düşünce kullanmamız lazım. Ülkenin yarınları ve geleceği üzere rey kullanalım.” dedi.

İl Başkanı Abalı da MHP’üstelik heybetli olanın vatan ve millete bakım olduğunu dile getirdi.

Milletin Topluluk İttifakı’na alçak tıpkı bindi vereceğine inandıklarını belirten Abalı, “Milletimiz, büyüyen Türkiye’nin fena hâlde yarınları için Cumhurbaşkanımızdan desteğini esirgemeyecek. Çok efdal tıpkı oyla gene seçecek. Milletimiz hem Kırıkkale’de hem üstelik Türkiye genelinde MHP’yi TBMM’bile çokça henüz faziletkâr bire bir oranda milletvekili sayısıyla temsili üzere kendi üstüne düşeni yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: