Safranbolu’da çocuklardan belediye işçilerine dondurma sürprizi

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Yavru Meclisi üyeleri, gelgel sıcaklığının 36 dereceyi bulduğu ilçede çevre temizliğinde etkin belediye işçilerine dondurma sürprizi yaptı.

Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisinde mevcut bala üyeler genişlik sevdikleri kayıt olan dondurmayı bu öğün ısıdam havada müteharrik şehremaneti işçileri ile paylaştı. Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisi yaz tatili döneminde dahi çalışmalarına bitmeme ediyor. Isıdam havalarda çalışan şehremaneti işçileri üzere dondurma ikramında bulunmak talip çocuklar Safranbolu Belediyesi yetkililerine durumu iletti. Bu düşün ile harekete sabık ekipler çocuklarla gelişigüzel Safranbolu’nun ayrımlı noktalarında asfalt ve mekân düzenlemesinde çalışma özne uray ekiplerine dondurma ve akarsu ikramında bulundu.

Çocuk Meclisi üyelerinden Yer Cengiz, dondurmayı bilcümle çocukların çok sevse birlikte kabullenmek gerektiğini birlikte belirterek, “en son hepimiz bile yiyeceğiz ama öncesinde paylaşmamız geçişsiz. Çok ısıdam var. Sıcakta çalışıyorlar. Asfalt yapıyorlardı. Asfalt da çokça sıcaktı. Üzerine basınca sıcaktan etkileniyorlardı. Onların üstelik dondurma yemeye hakları var. Serinlemelerini istedik. Marazlı olmasınlar diyerek dondurma ile beraber su birlikte izaz ettik” dedi. – KARABÜK

Share: