Muşlu aileler çocukları üzere HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa götürülmesinden HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin el başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren aileler, seçme hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası önünde bire bir araya mevrut aileler, “Umum düşmanı tümen”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter yakamızdan düşün” ve “Kâfi bundan sonra evlatlarımızı bırakın” kayıtlı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katılan temel ve babalar, evlatlarına “teyit ol” çağrısında bulundu.

Anne Ayten Koçhan, gazetecilere, kısaca 2 yıldır HDP önünde gösteri yaptıklarını söyledi.

Eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını rapor fail Koçhan, şöyle konuştu:

“7 yıldır uşak hasretiyle yaşıyoruz. Onlar için buradayız. Oğluma sesleniyorum, Ersin, yeter, dön, yolunuz kez değil. Elkızı teyit olun. Yeter analar babalar ağladı. Biz HDP ve PKK’dan çocuklarımızı istiyoruz. Yılanın başı HDP’dir. Çocuklarımızı versinler. Yeter daha çok velet hasretine dayanamıyoruz.”

Ağababa Şemsettin Özcan da 6 yıldır velet acısı çektiğini belirtti.

Çocuğunu 6 yıl geçmiş HDP’nin kaçırdığını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

“3 yıldır HDP’nin uğrunda gösteri yapıyorum. HDP çocuğumu verinceye büyüklüğünde buradan gitmeyeceğim. HDP çocuğumu kaçırdı götürdü PKK’ya verdi. Ego çocuğumu onlardan istiyorum. Benim çocuğumun ne işi var orada. Onu kendim amacıyla yetiştirdim. HDP’yi kapatın, meclise sokmayın. HDP’nin Türkiye’ye hiçbir faydası namevcut. Oğlum sesimi duyuyorsan gel teslim ol. Onların çocukları hepsi okulda okuyor, bizimkiler dağın başında.”

Share: