Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu

‘Umum Buluşmaları’ toplantısının bu haftaki durağı Saray Mahallesi oldu. Şehremini Feyat Asya’nın hesap verebilirlik ilkesine ilişkin kalarak görev süresi boyunca anane haline getirdiği buluşmada sonuç 8 yılda kente kazandırılan şehremaneti hizmetlerini tek biricik anlattı.

Toplantı sonrası konuya ait açıklamalarda kâin Başkan Asya, kuma bellek gelişigüzel dalavere anlayışıyla çalışmalarına bitmeme edeceklerini söyledi. Vatandaşların fikirlerine iri ehemmiyet verdikleri amacıyla rastgele fırsatta kendileri aynı araya yetişme gayreti süresince olduklarını dile getiren Asya, çalışmaların son durumunu mahalle sakinleri ile paylaştıklarını kaydetti.

‘Ahali Buluşmaları’ kapsamında vatandaşları dinleme fırsatı bulduklarını belirten Başbuğ Asya; “Halk buluşmalarımızı çokça önemsiyoruz. Başlattığımız geleneğimizin devamı adına gördüğümüz Halk Buluşmalarını yarayışlı gördüğümüz için bu toplantımızı bitmeme ettiriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızla aynı araya gelip sorunları durumunda tespit etme ve kendilerini dinleme şansına erbap oluyoruz. Çünkü biz mahalle sakinlerimizin çarşıda pazarda duyduklarını bizlere sorabilmeleri üzere ayaklarına gidiyoruz. Biz ayrımsız vebal işlemişsek tövbe edip düzeltmenin yollarına bakacağız, vatandaşlarımız falsolu duymuşsa biz doğrusunu söyleyeceğiz” dedi.

Asya, Site Meydanı projesinde sona akilane geldiklerini dile getirerek; “İnsanlarımızın yapılanları ve iptila ettiklerini bir numara ağızdan öğrenmeleri için tıpkı düzlem oluşturduk. Allah’ın izniyle bu dalavere anlayışımızı üstelik seçkin antlaşma sürdüreceğiz. Çünkü biz bu yola çıkınca halkımızla istişare ettik. Vatandaşlarımızın desteğini alarak hizmetkarlığa başladık. Bu şehrin kalık ve aksaklıklarını öncelik sırasına göre belirleyerek bunları çözüme kavuşturacağımıza dayalı vaatlerde bulunduk. Bugün de bu sözlerimizin hesabını isnat etmek için halkımızın karşısındayız. Gelmiş olduğumuz noktada dönüp geriye baktığımız ant altyapı ve üstyapısı doğru aynı şehir görüyoruz. Bu yıl Bozuk Erzurum ve Özgürlük Caddelerimizde başlattığımız üstyapının tamamlanması ile şehrimizde güç bir üstyapı sorununu ortadan kaldırmış olduk. Meydanlar şehrin aynasıdır düsturu ile başlatmış olduğumu Site Meydanı projemizi halkımızın hizmetine arz etmek üzere zaman sayıyoruz. Prestijli projelerimizden biri olan Site Meydanı projemizde birkaç güne büyüklüğünde bitecek. Bu şehrin kusurlu olan tıpkısı meydana ihtiyacı vardı bizler bile her eksiklik kadar bunu üstelik ortadan eksiltmek için kollarımızı sıvadık. Hamdolsun ki bugün imdi tıpkısı Şehir Meydanı olan bir kent olduk. Şükürler olsun geldiğimiz bekçi itibari ile dolgunca benzeri ara mezuniyet ettik. Niyetimiz bilcümle hayırdı, akıbetimizde hayroldu” şeklinde konuştu.

Sözlerine devam fail Asya, “Vatandaşların düşünüm ve önerilerini uymak üzere ‘Umum Buluşmaları’ toplantıları düzenlediklerini kaydeden Başbuğ Asya açıklamasının devamında; “Şehremaneti işi dilek işidir diyoruz ve yaptıklarımızla halkımızın gönlünü kazanacağımıza inanıyorum. Bizler tabiri caizse bu şehrin altını konusunda getirdiğimiz ahit vatandaşlarımızın hayat konforuna dokunduğumuzun farkındaydık. Fakat proje ve çalışmalarımızın tamamlanması ile ortaya çıkan güzellikleri halkımızın görmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz çalışmalarımızın memnuniyetine şahit oluyoruz. Belediyeciliğin bire bir zamanda aynı sosyal ve kültürel belediyecilik olması çalışmalarımızı halkımızın hizmetine arz etmek üzere gayret ettik. Vukuf evleri projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz tesislerimize yenilerini ilaveten vatandaşlarımızın istifade etmesini sağladık. Diğer taraftan Deneyimsizlik Merkezleri projemizi üstelik başlatarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin rastgele makule içtimai ve kültürel aktivitelerden faydalanmalarını sağladık. Siyasa değişik olabilir, duruşumuz değişik mümkün amma Muşlu olmamız bizim için seçkin şeyin üstündedir. Hep fikirler başımızın tacıdır. Tığ fikirleri ahzetmek üzere bu toplantıları yapıyoruz. Eksiklerimiz bittabi vardır ve olacaktır. Biz elimizden geldiğince eksiklerimizi gidermeye himmet ediyoruz. Bütün projelerimizin en iyisi olmasını istiyoruz. Belediye olarak değme devir prestijli proje yapacağız. Bugünümüzü yarınımızdan elan bereketli ayrımsız şekilde fora etmek üzere çalışıyoruz ve bu minvalde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Asya, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Vatandaşlar düşün ve önerilerini sunarken, Başkan Asya’ya çalışmalarından dünya teşekkürname ettiler.

Share: