Munzur Dağı’nın faziletli kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın erdemli kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli ortada kâin 3463 rakımlı Munzur Dağlarının erdemli kesimlerine kar yağdı.

Erzincan şehir merkezinde tün deli dolu olana sağanak yağmur faziletkâr kesimlerde kara dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının zirve noktalarını beyaza bürüdü. Efdal kesimlerde yağan kar ile gelişigüzel hava sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere göre, zaman kesim genelinde hava modüler ve çok bulutlu, fasılalı domestik almak üzere bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar güney ve güneybatı yönlerden mutedil bazen kuvvetli (40-80 km/sa) ve gelişmemiş süreli sıkıntı şeklinde esmesi bekleniyor.

“Kuvvetli rüzgar uyarısı”

Sabah saatlerinden itibaren havza genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve sıkıntı (40-80 km/saat) kayran vadi hamleli sağlam sıkıntı (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve dikme devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: