MHP Takım Başkanvekili Akçay: “CHP, teröristlerin hamiliğini yapıyor”

MHP Ekip Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’nin, “teröristlerin hamiliğini yaptığını” tabir etti.

Akçay, yaptığı yazılmış açıklamada, Mersin’deki yıldırı saldırısını gerçekleştiren yıldırıcı Dilşah Ercan’ın CHP’nin gazetecilere ilgili ayrımsız raporunda kayran aldığını hatırlattı.

Bu durumun CHP’nin önceki vukuatı olmadığını tamlayan Akçay, “Cezaevindeki teröristleri ‘siyasi suçlu’ yahut ‘düşünce suçlusu’ adına aklamaya müteharrik CHP, bu teröristlerin ceza indiriminden yararlanması amacıyla takrir verdi. Kılıçdaroğlu, ‘tiyatro’, ‘kontrollü darbe’ diyerek FETÖ’yü aklamaya çalıştı; KHK ile ihraç edilen hainleri göreve iadeli edeceğini söyledi. CHP, teröristlerin hamiliğini yapıyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin HDP’nin güdümüne girdiğini, teröristleri kafa tacı ettiğini kaydeden Akçay, “Bugünkü CHP, terör destekçileri, Atatürk ve Türkiye düşmanları tarafından engelleme edildi. Terör örgütü PKK ve FETÖ virüsü, CHP yönetiminin kılcal damarlarına kadar girdi, partiye bilge oldu. CHP, PKK ve FETÖ virüsünden boşanmak istiyorsa yapmaları gereken yegâne özdek partilerini Kılıçdaroğlu’ndan çevirmek.” değerlendirmesinde bulundu.

???????

Share: