“6’lı masada aralık curcunalı çıkarmayın” diyen esnafa Akşener’den net cevap: Bizim o masada yamuğumuz gayrimümkün

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine bugün Ankara’daki göveri ve balık halleri ile Hükûmet Merkezi İlçeler Terminali’nde bitmeme etti. Akşener’in “İşleriniz elbette” diye niteleyerek sorduğu bire bir hal esnafı, “Fiyatlar az buçuk faziletkâr. Maliyetlerimiz efdal; nakliyelerimiz, ürünlerin idmansız maddesinin maliyetleri. Bunlar bize ekstra tıpkı karşılık getiriyor” dedi.

EKONOMİDEN VECA YANDILAR

Akşener’in “Burada maliyetten şikayet edildi, burada nasıl” diye niteleyerek sorduğu başka tıpkı esnaf, “Bütünü bir balki. Özellikle mahrukat; kamyoncuların, esnafın… Çünkü ağız ağıza lojistik bu amal. Gübresi, mazotu, nakliyesi… Bahçede bu yayın 5 liraysa (elma) markette 15 teklik olması alışılagelen. Bunun elhak maliyeti 4 liralık” yanıtını verdi. Farklı benzeri esnaf ise doğal gaz faturasını Akşener’e göstererek, “2 bin lira. Su 500, hareketlilik bin… Geçinemez olduk” diyerek ağri yandı.

“BİZİM O MASADA YAMUĞUMUZ OLANAKSIZ”

Gayrı aynı esnaf birlikte Akşener’e, “Siyasetten ziyade ülke meselesi namına hangi evet bu Altılı Ganyan Masa’dahi benzeri mabeyin curcunalı çıkartmayın. Bu memleketi aynı düzeltin artık beraberlik ile” dedi. Akşener ise “Bizim o masada yamuğumuz olmaz. Bana dediğiniz kadar herkese üstelik söyleyin bunu. Altılı Masa üzere söylemiyorum; siyasetçilere, herkes amacıyla söylüyorum” karşılığını verdi.

Akşener, çözme esnafı ve basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yaptı. Akşener, kahvaltı sonrası balık halini üstelik konuşma etti. Ayrımsız esnaf, Akşener’e, Müslüm Gürses’ten bire bir nağme söyledi. Akşener’in serencam durağı, Başşehir İlçeler Terminali oldu. BShare: