Marmara Bölgesi’nde kıvılcım mevsim normallerinin 4 ila 9 mertebe altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren gelgel sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta süresince mevsim normallerinin 4 ila 9 merhale altında seyretmesi bekleniyor.

Hava Bilgisi 1. Toprak Müdürlüğü İstanbul Toprak Aritmetik ve Er Uyartı Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, son günlerde albeni sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 etap üstünde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren hava sıcaklığının aşamalı adına düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve zaman normallerinin altına gerileyeceği oranlama ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise bölge genelinde yerli yerine görülecek sağanak şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla bitmeme etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar enerjik olacağı, albeni sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 9 merhale altında seyredeceği tutum ediliyor.

Ani şule değişimleri ve sağlam meteorolojik hadiselerle ilgilendiren Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı çekicilik oranlama raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle izleme edilmesi ehemmiyet yer ediyor.

Nahiye illerinde bu hafta beklenen günün yeryüzü faziletli gelgel sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Eylül Cuma Namazı günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: