Mamak Belediye Reisi Köse’den Ankara Büyükşehir Belediyesine tepki

Mamak Belediye Başkanı Meram Köse, Türközü Mahallesi 428. Cadde’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı enfrastrüktür çalışmalarının ayrıntılı sürmesi nedeniyle bölge halkının mağdur edildiğini belirterek, “Sonunda bıraksınlar, 24 saat fiilen ekiplerimizle bu arada burayı sunu bodur zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Köse, Türközü, Kazım Orbay ve Akdere mahallelerinin kesiştiği bölgede, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hesaplı alt çatı çalışmalarının olduğu alanda izah yaptı.

Bölgedeki çalışmaların aylardır sürdüğünü ve tamamlanamadığını belirten Köse, Büyükşehir Belediyesinin, yaptıkları çalışmalara tablo koymaması nedeniyle, mıntıka halkının Mamak Belediyesini arayarak, “Illet bunu bu büyüklüğünde uzattınız?”, “Ne zaman bitireceksiniz?” şeklinde sorular yönelttiğini belirtti. Uğur Köse, şöyle konuştu:

“Buna yanıt yüklemek için astığımız tabelaları ve afişleri Büyükşehirin gelip kaldırdığını gördük. Cemaziyelevvel akşam ezanı itibarıyla buraya geldik ve olaya biraz elan karışan olalım istedik.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçeğini örtmek isteyenler, 428. Cadde’ye gelebilirler, bu caddeyi ayrımsız anlamda işporta yeri kendisine düşünebiliriz. Mansur Yavaş’ın, CHP’li ayrımsız belediyenin halkını ne duruma düşürdüğünü günlerdir, haftalardır ve aylardır burada elbette bire bir aciz sergilediğini sistem görebilir.”

Mamak Belediye Başkanı Garaz Köse, bölgedeki enfrastrüktür çalışmaları sırasında internetin kesildiğini, hayatiyet arızalarının yaşandığını, mekân binaların madun katlarını akarsu bastığını de aktardı. Köse, “Sonunda bıraksınlar, elhak ayladır toz içerisinde, beribenzer çokça okkalı benzeri mağdurluk yaşanmış. 24 saat çalışarak, ekiplerimizle bu arada burayı en gelişmemiş zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Kazım Orbay Mahallesi Muhtarı Birol Apalak ile vatandaşlar birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Vukuf İşleri Müdürlüğü’ne reaksiyon göstererek, tıpkı dakika önceki çalışmaların tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.Share: