İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye aracı binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. reisicumhur bizim gösterdiğimiz aday olacak, ben ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan kullanılmamış itfaiye aracı binasının açılış törenindeki konuşmasında, Ulus İttifakı’nın seçme uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını söyledi.

Hepsinin çok büyük kibir ortaya koyduğunu tamlayan Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, müsriflik etmediler. Nedeniyle elde ettikleri beher kuruşu da hem somut hizmete hem birlikte kaybolan içtimai devlet olma anlayışının yanına sosyal belediyeciliği koydular.” diyerek konuştu.

İstanbul, Ankara ve farklı şehirlerde Bolu’dahi olduğu kadar soğuk geçen kışta ısınma parasını veren, besin yardımı fail, vatandaşlara dokunarak içtimai belediyeciliği uygulayıcı yöneticilere teşekkür fail Akşener, israftan arttırılan rastgele şeyin halka harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. cumhur reisi bizim gösterdiğimiz aday olacak, ego ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem de ortaya çıkan iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve içtimai ululuk olma anlayışını devam ettireceğini kaydetti.

Akşener, Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katip organ olduğunu aktararak, “Gelişigüzel çalıştık uzun uzun berenarı. Nedeniyle Bolu için çoğaltan kalbini bilirim, Bolulular amacıyla hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki madde talep etti; dedi ki ‘Meral abla, masada benim adımı unutma.’ Şimdi herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci eke mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor ki ‘Gözünde ışıltı olan abiden çokça henüz ongun ekonomi yönetirim.’ Akla Yatkın mu anlamışım? Bunu de unutmayacağım Tanju başkan.” diye konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilgili konuyu gündeme getirmekte esaslı olduğunu söyleyerek, “Türkiye’birlikte bu durumu, bu rahatsızlığı duyurma üstüne zorlu çok ses çıkaran oldu amma yeryüzü şanlı sesi çıkaran siz oldunuz. arada sırada nahak saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ben sizin insani yanınızı bilirim, nedeniyle fora etmek istediğinizi, nereye dikkati girmek istediğinizi bilici biri yerine.” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasal partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ait konkre ve örtüsüz deklarasyonları olduğuna nâkil Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dayalı somut programımızı açıkladık. Yerine ‘Milli Barhana Doktrini’ dediğimiz, 3 sene içerisinde Türkiye’deki bilcümle sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun üzere Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad karışma almak üzere herkesin masaya oturduğu, bu yükü elden Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin üstelik köylü bildirimleri olursa bunun güncellemeleri bitmeme edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini tabir ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna benzeri ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere birey eden, hiçbir vatandaşını fark etmeyen, zenginine fakirine vekil, fakirini kollayan, demokrasiyi tasavvur seçmiş o insana bu kadar hakaret edilirken, onunla bu kadar mücadele edilirken, ona bu büyüklüğünde hükümsüzlük edilirken ara sıra kendime soruyorum; ulan Meral Akşener, konusunda düşeni hesabına getirebildin mi? Arada Bir söylüyorum, ulan şişman herif Atatürk! Mustafa Eksiksizlik Ciddi, bizleri affet. Ama saraka olsun, sana ahit olsun, bu ülkenin insanlarını senin gibi bire bir arada, birbirine düşürmeden gelişigüzel tutacağımıza bayram veriyorum. Manevi huzurunda nazikâne kardeş kardeş hürmetle eğiliyorum. Tanrı böyle türküleri bir henüz söyletmeyi Türk’e felek etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Belediye Başkanı Özcan üstelik şehremaneti kendisine ekonomilerini haddinden fazla ferah yönettiklerini, içtimai yardımlar alanında de çok gani işlemler yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın eş reisicumhur adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı masa adına herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum yerine bekliyoruz. Orada dahi madde olursa Bolu’dahi üstelik benzeri kardeşiniz var. Diploması var. 8 almanak heybet deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği serencam 5 seçimin hepsini nail sükse öyküsü üstelik var. Aklınızın aynı kenarında bulunuversin Sayın Genel Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Akşener ve Özcan, itfaiye elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın açım kurdelesini kesti.

Akşener, daha sonra Bolu Dağı’nda tıpkı otelde partililerle basına kapalı toplantıda ayrımsız araya geldi.

Share: