LÖSEV’den hareket bölgesine 10 tır yardım

Lösemili Füru Esenlik ve Terbiye Vakfı (LÖSEV) eliyle, Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kilis, Osmaniye’ye 10 sıhhat tırı ve kamyon ile yardım ulaştırıldı.

LÖSEV’den yapılan açıklamaya bakarak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin evvel saati itibarıyla Evgin Kriz Masası kuran mangır, facia bölgesine aksettirmek amacıyla ana gerekseme ürünleri için çağrıda bulundu.

Mangiz çalışanları, bağışçıları ve gönüllülerince gıda ve süt kuzusu ürünleri, battaniye, ısıtıcı, giysi ve hıfzıssıhha malzemeleri kabilinden ayrımlı kategorilerde kolilenen yardımlar depremzedelere ulaştırılmak amacıyla gönderildi.

Tıkır ekipleri evvel yerine Hatay’a ulaştı. Yardımlar LÖSEV Kurucu Umumi Heyet Başkanı Yüksek Ezer öncülüğünde kan kanseri ve amansız hastalık hastası bala ve mehabetli depremzedeler ile ailelerine vasıtasız teslim edildi.

Bir haftada Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kilis, Osmaniye’ye 10 tır ve kamyonla yardım ulaştıran mangiz, boşaltma edilen 250’yi çok depremzede kanser hastası ve ailesine dahi çeşitli illerde konaklama hizmeti verdi.

Ankara Lösemili Çocuklar Köyü, 50 depremzede aileye kapılarını açtı

Ankara’daki Lösemili Çocuklar Köyü da 50 depremzede aileye kapılarını açtı. LÖSANTE Hastanesi da 100’e mümasil depremzedeye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

LÖSEV’in toplumsal iletişim araçları hesabında dahi aylı depremzedelerin doğumlarının hastanede gerçekleştirildiği belirtilerek, “umudun çocukları Ahsen ve Bir Tane” adlı bebeklerin sağlıklı tıpkısı şekilde dünyaya geldikleri duyuruldu.

Dr. Ezer dahi yaptığı açıklamada, vakfın bölgeye ulaştırdığı evvel yardımların arkası sıra yıllık plan dahilinde mihman projeler yürüteceklerini belirterek, “Tamam bölgeye hizmet çevirmek için örneğin Adana’üstelik bakir tıpkısı LÖSEV Köyü – Harmoni ve Bindi Merkezi, LÖSEV Okulları, LÖSANTE Hastanesi yapmalıyız.” ifadesini kullandı.

Ezer, artacak ihtiyaçlar göz önüne alınarak tercihen Ankara’da olacak kısa, ılımlı ve ince vadeli projeleri üzere bindi talebinde bulundu.

Öte yandan LÖSEV, hareket bölgesinde zinde yıpranmamış tanı almış yavru veya balaban kan kanseri ve amansız hastalık hastalarının, ücretsiz tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla LÖSANTE Hastanesine başvurmalarını istedi.

Share: