Küşat töreninde konuşan Cumhur Reisi Erdoğan’dan, İmamoğlu’na gönderme: Bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Pendik- Sabiha Gökçen Hava Meydanı metro hattı açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yıpranmamış düz yazı edilen hastanelere revan yolların yapımında sıkıntılar bulunduğunu belirterek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi. Cumhur Reisi Erdoğan, “Vaktiyle tığ İstanbul’da şifahane inşa ettik mi, belediye başkanlarım Porte Topbaş, Mevlüt Uysal alelacele yol yapımına girişirlerdi. Deminden anca mi, şimdiki komutan geldiğinden beri elini taşın altına koymuyor. Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara sunu güzel dersi Haziran’da vermeye var mıyız?” ifadelerini kullandı.

“BİZ SEVGİMİZİ, BU ŞEHRE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA GÖSTERİYORUZ”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından diğer satır başları ise şu şekilde: “Biz sevgimizi bu şehre yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. İstanbul’a kazandırdığımız yeni erişim projemizin berceste olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu yer altı treni hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Kadıköy’e bağlamaktadır. Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada duyulmak olabilir ayla gelmiştir.

“BU HATTI İSTANBUL HAVALİMANI’NA BÜYÜKLÜĞÜNDE ULAŞTIRACAĞIZ”

Önümüzdeki biraz kamer zarfında şu zaman devam fail yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Havalimanı’na büyüklüğünde ulaştıracağız. İstanbul’daki raylı tümce zehir uzunluğunu 270 km’nin üzerine çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu misil 366 kilometreyi geçecektir. Birileri raylı sistemleri üzerine kabul etmek istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

“İSTANBUL’UN SEÇME GÜNDEMİ BİZİM GÜNDEMİMİZDİR”

İstanbul’un rastgele sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin her bir gündemi bizim gündemimizdir. İBB’nin belediye reisi Bodrum’da. Erdoğan’ın bakanları nerede? Tabii afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu’da, yeri geliyor Bartın’da… Şu anki İBB Belediye Reisi’nın benzeri işin ucundan tutmak kabil bir derdi namevcut. Bacanak ego İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin elbet olduğunu gayet bereketli bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Reisi ne iş yapar? Haziran geliyor. Haziranda bunların topuna müstelzim dersi İstanbullu verecektir. Ama ait Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı kıygın etmiyor. İstanbulluyu biilaç, iyesiz bırakmıyor. Bizim derdimiz siyasa, rahatlık ve kat değildir. Yaşanan temas küresel kriz Türkiye’nin ve onun vitrini olan İstanbul’un önemini benzeri kere daha arttırıyor. Türkiye ve İstanbul düğümleri çözüyor, etrafına hazar ve sevgi iklimi yayıyor.”

Share: