Kuşadası Belediye Reisi Günel’den Vandallık Tepkisi

Kuşadası Şehremini Ömer Günel, kentin farklı noktalarında mevcut parklara yönelik vandal saldırılara aksülamel göstererek, “Kamunun kaynaklarıyla ahali için yapılan parklarımıza ve fert dostlarımızın yuvaları olan kedi ve kapik evlerine yapılan bu saldırıları akıl ve mantıkla göstermek gibi değil. Bu engelsiz halk düşmanlığı” dedi.

Kuşadası’nda ayrımsız süredir kimliği henüz belirlenemeyen gönül veya kişilerce parklarda bulunan baziçe gruplarının, bankların, spor aletlerinin, pisik ve kapik evlerinin tağyir edilmesi tepkiye bozukluk oldu.

Konu ile ilgilendiren tıpkısı açıklama işleyen Başbuğ Ömer Günel, Kuşadası Belediyesi yerine elan yeşil tıpkı Kuşadası gerçekleştirmek amacıyla otopark yapım ve bakım çalışmalarını muttasıl sürdürdüklerini belirtti.

Parkların, kamunun kaynaklarıyla cemi halkın eş kullanımı için yapıldığını vurgulayan Başkan Günel, “Farklı gözyaşı gruplarından hemşehrilerimize boş havada sosyalleşme ve spor yapma olanağı veren ve adeta kentimize soluk olan parklarımızla, birey dostlarımızın yuvaları olan pisik ve kapik evlerine müteveccih adına gerçekleştirilen bu saldırıları düşünce ve mantıkla afişe etmek olabilir değil. Bunun adı sarih ahali düşmanlığıdır. Bilinçli, kasti ve dizgesel kendisine gerçekleştirilen bu vandalca saldırıların sorumlularının tespiti ve haklarında muktezi işlemlerin yapılması amacıyla gerekeni yapacağız” dedi.

Share: