Kumluca’da selin peşi sıra sililik çalışmaları sürüyor

Antalya’nın Kumluca ilçesindeki yeğin felaketinin ardından aile, iş yeri ve seralardaki saffet çalışmaları bitmeme ediyor.

Kumluca’dahi 11 Meyan gecesi meydana gelen selin beşinci gününde, kaza genelinde temizlik çalışmaları sürüyor. Selin önceki gününde kaza merkezindeki cadde ile sokaklarda oluşan çamur ve suyun getirdiği molozlar kaldırılmış, hisse senedi yerlerinin şişman bölümü temizlenmişti.

Sonraki günlerde, engel gören otoparklardaki araçlar ve gelişim yerlerinin bodrum katlarına dolan akarsu ve balçık temizlendi. Ana Yol ve sokakların temizlenmesinde Orman İşletme Müdürlüğü ve belediyelere ilgilendiren akarsu tankerleri kullanılıyor. İş yerlerinin bodrum katlarında mevcut, alelhusus möble gibi eşyaların çıkarılması çalışmalarına uyanık personeli üstelik destek veriyor.

Öte yandan, kaymakamlık merkezinden geçen ve su taşkınının yaşandığı Gavur Deresi’nin üzerinin betonla kapalı bölümlerinin açılması çalışması üstelik Oran Su İşleri ekiplerince mütemadi sürdürülüyor.

Vatandaşlar, selden etkilenen seralarındaki suyu öz imkanlarıyla boşaltırken, ürünlere gelen zararı azaltmaya çalışıyor.

Share: