Konya’nın ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Haset törenleri düzenlendi

Konya’nın Kulu, Beyşehir, Seydişehir, Step, Halkapınar ve Yalıhüyük ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle merasim düzenlendi.

Kulu’da düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

15 Orak Ayı Gazisi Bunaltıcı Felek, günün meal ve önemine ait danışma yaptı.

Törene, Kulu Kaymakamı Ramazan Çelik, Belediye Reisi Tasavvur Ünver, İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen Ahmet Kılıç, İlçe Güven Müdürü Kovanlık Saika, tören düzeni üyeleri, sivil ve askeri erkan, hoca ve öğrenciler katıldı.

Beyşehir

Beyşehir’de Anıt Meydanı’nda planlı törende Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir Belediyesi ve Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Beyşehir temsilcilikleri marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Beyşehir Temsilcisi Mehmet Gümüşkan’ın günün medlul ve önemine ilgili konuşmasının ardından buradaki merasim sona erdi.

Törene katılan kaymakamlık protokolü ve gaziler kaza şehitliğini ziyaret etti.

Seydişehir

Seydişehir’da Gaziler Haset nedeniyle planlı törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, korku duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Martir, Dul ve Yetimleri Derneği Seydişehir Temsilcisi Yakup Söğüt günün meal ve önemine ilgili danışma yaptı.

Buradaki törenin peşi sıra kaza protokolü ve gaziler, şehitliği görüşme etti.

Törene, Seydişehir Kaymakamı Bahir Cerbezeli, Şehremini Mehmet Tutal, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Kıymetiharbiye Yalçın Özkubat, gelgel amirleri, gaziler, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bozkır

Anıt Meydanı’nda planlı törende tevakki etmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu.

Bozkır İlçe Kaymakamlığı ve Bozkır Şehremaneti Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının arkası sıra izlence sona erdi.

Programa Bozkır Kaymakamı Ahmet Berkay Deniz, Step Belediye Başbuğ Vekili Mustafa Delice, Bozkır Cumhuriyet Savcısı Eksiksizlik Büyükatak, gaziler ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Öte yandan Halkapınar, Yalıhüyük ve özge bazı ilçelerde bile 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Share: