Kişmiri yollarında format

Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kırıcı gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sefer durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle gelişigüzel ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, erişim sair istikametten iki yönlü sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde salim abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı imal çalışmaları sebebiyle 15.15-16.15 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla erişim mukassem yolun bire bir bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) farklı seviyeli uç çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi kaplama imal çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde köprü hizmet ve tamir çalışmaları yapılacak. Bu nedenle kez trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah namına Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde şev temizliği ve polat ağ aplikasyon çalışması nedeniyle saat 18.00’e kadar posta güdük devamlı aralıklarla trafiğe kapatılarak, muvasala bir tane şeritten kontrollü devam edecek.

Share: