Kırşehir Belediyesinde şişko hizmet akdi imzalandı

Kırşehir Belediyesi ile Genel-İş Sendikası ortada şişman iş sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, görüşmelerin sonuçlanmasının ardından Neşet Ertaş Kültür Danışma Merkezi’nde şişman iş sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, sözleşmenin belediyeye ve sendikaya anlı şanlı olmasını diledi.

Göreve geldikten sonra 3 almanak sürede 462 milyon lira bire bir borcu yapılandırarak sıfırladıklarını vurgulayan Ekicioğlu, çalışanların lehine bankalarla teşvik görüşmesi etme aşamasına kadar geldiklerini aktardı.

Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Enerjik dahi devlet yerine pres tıpkı süreç yaşandığını belirterek, “Üyelerimizin memnun olduğu tıpkı dolgun iş sözleşmesine imza atacak olmaktan ufuk mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

DİSK Umumi Başkanı Gönül Çerkezoğlu ise zaman gerçekleştirilecek dolgun aksiyon sözleşmesinin benzer bir antant olduğuna vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Konuşmaların peşi sıra Başkan Ekicioğlu, DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu ve Genel-İş Sendikası Umumi Başkanı Enerjik dolgun aksiyon sözleşmesini imzaladı.

Törene, CHP Kırşehir İl Başkanı Yağmur Tendürüst, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Faydalı Göçen, DİSK Kırşehir Ofis Başkanı Ramazan Benian, uray komutan yardımcıları ve çalışanlar katıldı.

Share: