Kılıçdaroğlu bakir video paylaştı: İktidar, insanlar molozlar altında duygusal çekişirken intihap telaşına düştü

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “27 zaman bilahare burada buluşalım.” duyurusunun arkası sıra Twitter hesabından videoteyp yayımladı. Videoda CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara anif sözlerle yüklendi. İktidarın hareket döneminde intihap stratejisi telaşına düştüğünü belirten Kılıçdaroğlu, barınma hakkı üzerinden insanların gözdağı edildiğini savundu

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bu akşam size beş altı konuda seslenme ihtiyacı duydum. Affınıza sığınarak, biraz dakikanızı alacağım. Çok ağırlık azıcık sürecinden geçiyoruz. Ve hepimiz acımızı değişik şekillerde yaşıyoruz. Günlerdir depremi konuşuyoruz. Depremle yatıyoruz, depremle kalkıyoruz. Aklımız bilcümle bölgede. Akilane düzgün uyuyamıyoruz.

“SARAYLAR MÜTEVAZI LOKMALARIMIZI BOĞAZIMIZA DİZDİLER”

Boğazımızdan sabık her lokmanın vicdan azabını çekiyoruz. Banak ya banak… Saraylılar mütevazı lokmalarımızı boğazımıza dizdiler. İçimizde haddinden fazla çok zehir birikti. Aynı insanın kaldıramayacağı kadar incitici. Ancak ne ant işler elan kötüye gidemez diye niteleyerek düşünsek, elan birlikte kötüye gidebileceğini herhangi bir sene bize gösterdiler… Zaman kaybettiklerimiz için kederliyiz.

“MUTLULUK, PSIKOLOJI ADINA O ENKAZIN ALTINDA KALDI”

Amma çıplak konuşalım; sevdiklerimiz amacıyla üstelik çokça kaygılıyız. ‘Ya elan de kötüsü olursa’ diye niteleyerek düşünüp duruyoruz.. Peki, 84 milyonluk âdem benzeri büyüklük, psikoloji yerine o enkazın altında kaldı. Bakın unutuyoruz amma günlerdir bu yaşadığımız felaketin yükünü amiyane çocuklarımızın omuzlarına da yükledik. Asıl babalarının düştüğü gayrimeskûn gördüler, onların çaresizliğini gördüler. Genç asıl ve babalara sesleniyorum; biliyorum, haddinden fazla el. Özellikle yapamadık amma yer azından bu saatten bilahare çocuklarımızın yanı sıra ne konuştuğumuza, ne izlediğimize özen etmemiz lazım kim onların tendürüst zihinlerinde elan iri yaralar açmayalım.

“İKTİDAR SEÇİM STRATEJİSİNİN TELAŞINA DÜŞTÜ”

Olur bilcümle bunlar olurken, Saraylılar ve kaba propaganda başkanlığı ne yaptı? Ben söyleyeyim; oturup seçim kampanyasını kuşkusuz değiştireceğini düşündü. 20 yıldır deprem üstüne hiçbir madde yapmayan bu erk, insanlar molozlar altında birey çekişirken, gine acılardan siyasal rant devşirmenin, yani gine seçim stratejisinin telaşına düştü. Onlar bölük pazarlama işine düştüler, zira dertleri intihap. Türkiye Yüzyılı sloganından yüzyılın Felaketi sloganına geçişleri göz makas süresinde oldu. Hiç birlikte utanmadılar. Depremin 19.gününde bu kişiler oba götüremedi.

“BARINMA HAKKI ÜZERİNDEN İNSANIMIZI TEHDİT EDİYORLAR”

Etraflıca bölünmüş tıpkı ülkede yaşıyoruz. İnsanları göz vaadi görüntüsü altında tehdit ediyorlar. ‘Biz gidersek, bize 1 yıl elan vermezseniz evsiz kalırsınız’ diyorlar. Hile söylüyorlar. Tahaffuz hakkı üzerinden insanımızı yıldırma ediyorlar.

“ERDOĞAN İKİ BETON DÖKECEK BİTECEK Mİ?”

Bu saatten sonra korkmamız müstelzim bir tane madde korkmanın kendisidir. Kimse korkmaya konfirmasyon olmamalıdır. Kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Bağımlı kim konutlar yapılacak, depremde evsiz mütezayit seçkin vatandaşımız evine kavuşacak. Molozların altında binlerce eş kaldı. Erdoğan iki beton dökecek bitecek mi? Ati nesiller için nesir edilen Türkiye’nin bu olmasına cevaz mi vereceğiz? Asla. Önceki ölün, saray temas konuda sınıfta kalsın, sonradan bu beceriksizler beton döksün bitsin. Milletimizi tahaffuz ile tehdit edecek kadar meskenet bire bir duruma sürüklemelerine müsaade vermeyeceğiz. Bu aziz milleti acizliğe teslim edemeyecekler.

“YEPYENİ BİR YÜZYILA YELKENLI AÇACAĞIZ”

Dünyanın sair ucuna gittim, vukuf insanları ile bunun için buluştum. Dünyanın en balaban yatırım fonları ile mesai toplantıları yaptım. Kimesne ermiş milletime âcizlik muamelesi yapmasın diye niteleyerek. Alanında öncü yüzlerce bilim insanımızdan büyük aynı kurul kurdum. Sizi sunma temel hakkınız üzerinden kimesne yıldırma edemesin diyerek yaptım. Ülkemizi bu elem, bunalım sarmalından çıkarıp yadırgatıcı tıpkısı yüzyıla yelkenli açacağız.

“ADALET ETTİKLERİNİZİ ALACAKSINIZ”

Bu çürümüş düzeni çöpe atmak amacıyla dejenere hangi varsa söküp atacağız. Bin odalı saraylarından tahaffuz hakkı ile milletimizi yıldırma etmelerine müsaade vermeyeceğim. Bu şantajlarına bu gururlu kavim başmak bırakmayacak. Dünyanın genişlik mebzul ekibi çalışıyor. Türkiye bizi bekliyor. Birlikte yapacak çok işimiz var. Barınmadan haddinden fazla daha iyisini doğruluk ediyorsunuz ve hak ettiklerinizi alacaksınız.”

Share: