Kenya Büyükelçisi Boiyo ile Başkan Altay tıpkısı araya geldi

Hazreti Mevlana’nın 749. Vuslat Yıl dönümü Arsıulusal Ihtifal Törenleri çerçevesinde Konya’da bulunan Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Leonard N. Boiyo, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay ile tıpkısı araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay, Hazreti Mevlana’nın 749. Vuslat Yıl dönümü Uluslararası Yâd Törenleri çerçevesinde Konya’birlikte mevcut ecnebi mutluluk heyetleriyle temaslarda bulunuyor. Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Leonard N. Boiyo ile bile ayrımsız araya gelen Başkan Altay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkanı Altay, “Ziyaretinizin ülkelerimiz arasında gelişmekte olan ilişkiye haddinden fazla şişman yardım sağlayacağına inanıyorum. Tıpkısı zamanda Konya’nın Kenya’daki şehirlerle ilişkisine birlikte bir dil olacağını ümit ediyorum. Bu çevrim Konya’nın sunma çetin olduğu zamanlar, Şeb-i Arus haftası. Bu dönemde sizi ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bizim için çokça oylumlu”

Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Leonard N. Boiyo birlikte, “Kenya ve Türkiye çarkıt zamanlardan beri iyi ilişkilere erbap. Büyükelçiliğimiz serencam 20 yıldır Türkiye’da bulunuyor. Ama milletlerimizin çokça daha eski tarihlerden beri güçlü bağları var. O yüzden Türkiye bizim üzere çokça koca. Ticaretimiz çokça büyüdü. Ticarette, eğitimde, savunma sanayiinde ilişkilerimizi geliştirmek işitiyoruz. Konya’yı çok beğendim, tevhit bire bir site. Kenya’daki şehirlerimizin birlikte Konya’yı eş alarak ilerlemesini istiyoruz” diye konuştu.

Ziyarette Konya’nın Kenya’daki şehirlerle ilişkilerinin geliştirilmesi noktasında rey birliğine varıldı. – KONYA

Share: