Kargaşa haberleri… Kalaba’da muhtarlar öz günlerini kutladılar

Ordu’da, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü çerçevesinde kutlama programı düzenlendi.

Altınordu ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Haset kutlandı. Çelenk sunumundan sonraları gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonrasında muhtarlar adında Kumbaşı Mahallesi Muhtarı Nevin Gül, günün anlamına ait enformasyon gerçekleştirdi.

Muhtar Nevin Gül, yaptığı konuşmada, “19 Teşrinievvel 2015 yılında yayınlanan sirküler ile resmiyet kazanan Muhtarlar Günü’nün 7. yılını kutlamaktayız. Muhtarlık müessesesi Osmanlı Dönemi’nden bu yana tahminî 200 yıldır amme görevi ifa etmektedir. Bizler, devletimizin arz ücra köşesindeki temsilcileriyiz, aynı zamanda vatandaşlarımız ile devletimiz beyninde köprü vazifesi görmekteyiz. Temas hangi şartta olursa olsun görevimizi canla ve başla yerine getirirken, Cumhurbaşkanımızın hususi gayretleri ile bu zamana kadar görmediğimiz bent ve kontak görmekteyiz. Bu bağlam ve ilgi bizlerin hem kamu kurumları gözetiminde, hem birlikte vatandaşlar gözetiminde saygınlığımızı ve öte yandan bizlerin sorumluluğunu mesuliyetini üstelik tıpkısı kat henüz arttırmıştır. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Programa, Perşembe Kaymakamı Uzun Yetgin, Altınordu Belediyesi Başkan yardımcısı İsa Hitaloğlu ve muhtarlar katıldı. Tören şişman fotoğraf çekimi sonrasında sona erdi. – KALABA

Share: