Kalaba veri… Yıpranmamış Cıvıl Cıvıl Stadı’na kılıç oyunu alıştırma salonu açılıyor

Cıvıl Cıvıl Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğü tarafından planlı icraat ile Yeni Cıvıl Cıvıl Stadı içerisine kılıç oyunu alıştırma salonu açılıyor.

Kalaba’bile hayata geçirilen ‘Yaşayan Stat Projesi’ çerçevesinde Yeni Kargaşa Stadyumu, kapılarını eskrim sporcularına açmayı bekliyor. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile kılıç oyunu antrenman salonu için çalışmalar bitmeme ederken, oluşturulan alana 14 metre uzunluğunda ve 1 buçuk metre kadar dört eskrim pisti ile 8 sporcunun tıpkı anda alıştırma maçı yapmasına amelî, 4 skor aparey, 6 sayı anilör kabilinden eskrim sporuna özel malzemeler da vadi alıyor. Sporcuların kullanabileceği branşa akıllıca eskrim elbisesi, delici kılıç eldivenler, cisim yeleği, delici kılıç maske, epe cebe kabil bir nice envanteri içerisinde bulunduracak olan idman salonu, ücretsiz benzeri şekilde bakım verecek.

Eskrim egzersiz salonunu konuşma ederek yapılan çalışmalar karşı atölye ekibinden bilgiler düzlük Kalaba Cahillik ve Spor İl Müdürü Mustafa Tendürüst, antrenörler ile yapılabilecek projeler hakkında birlikte müzakere gerçekleştirdi. – CIVIL CIVIL

Share: