Utku Partisi lideri Beklenti Özdağ’dan ilgi calip ‘Kılıçdaroğlu’ sözleri: Aday olup seçimi kazanırsa Türkiye’de iç savaş menfaat

2023 Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ulus İttifakı’nın adayı olacağı iddia edilen CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerine ilgi calip bir depar geldi.

ÖZDAĞ’DAN TARTIŞMA YARATAN SÖZLER

Son dönemde Suriyelilere müteveccih çıkışları ve siyasilerle yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen Zafer Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ katıldığı tıpkısı etkinlikte özen çeken açıklamalarda bulundu.

“KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA HDP İLE DESTEĞİYLE KAZANIR”

Tıpkı muhabirin yönelttiği “Kılıçdaroğlu aday olup kazanırsa Türkiye’nin pekâlâ aynı defa alacağını düşünüyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Özdağ şu ifadeleri kullandı;

“Kılıçdaroğlu kazanırsa HDP ile desteğiyle kazanır. HDP desteğiyle kazanırsa 2024’te yerel seçimler peki. Yerli seçimlerde Güneydoğu Anadolu’da HDP nazik bir hücum yapar ve belediye başkanlıklarının şişman bir kısmını ele geçirir. Ve örgütle HDP arasındaki etkileşim yoğunlaşır. HDP desteğiyle geldiği üzere ve bitmeme ettiği amacıyla bunlara Kılıçdaroğlu dokunmaz. Bir müddet sonra Suriyelilerin yavaş yaşadığı yerde kargaşa menfaat. O ant bu belediyeler birleşir ve çıkan karışıklığa cebin uluslararası bindi ve PKK desteği isterler. Ve Türkiye çöz savaşı başlar.”Share: