Güzün kampın adresi doğunun bilinmez cenneti “Barış Gölü”

Güzün kampın adresi doğunun bilinmez cenneti “Barış Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla çevrili yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydan alan Barış Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca yaşama güzün doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile önce tam yer alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe eş Barış Gölü’nün kıyıları, sonbaharın eşsiz güzelliğiyle yurdun dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere eş sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman özellikle atılmak amacıyla kasaba illerden birçok ziyaretçinin ilişki odağı olan Plajköydeki Hazar Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin bakir gözde mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu nazirsiz manzarası ile gezmen ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel şölen sunana mekanı ilk kez görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından mevrut kampçıları Plajköydeki Sulh Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Kamp Kulübü Başkanı Kamuran Komisyon, ” Herhangi Bir sene Elazığ’ın Plajköy kasabasında eğlenceli tıpkı şekilde bu garip aktivitelerle Hazar Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Değişik şehirlerden gelenlerin Elazığ’de hakeza tıpkısı kayran var mıydı ve Elazığ bu kadar iyicene miydi üzere tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Selek, “Albeni az buçuk soğuktu ama müstevi çok iyice ve eğlendik. Değişik illerden mevrut arkadaşlarımızla füzyon fırsatı bulduk. Ülkemizin seçme yeri cennet. Buralar üstelik ölçü biçilemez” diye niteleyerek konuştu. Malatya’dan arkadaş grubuyla birlikte katılan Methiye Vuzuh Gül ise “Çok iyicene etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Haddinden Fazla eğlendik, umarım yine olur. Bura çok güzelce saha. Henüz evvel böyle benzeri kayran olduğunu duymuştum amma tek karışmak kader olmamıştı. İlk kat bu dinlenme kampı yardımıyla geldim” şeklinde konuştu.

Share: