Gümüşhaneli füru ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

– Gümüşhaneli torunlar ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile alay malay cimnastik sporu ile tanışan ayrıntılar keyifli fasıla geçirdi.

Gümüşhane’de, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim bilimi parkurunda çocuklara eğitim bilimi veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Mücahit Emre İlhan çalışmalarla birlikte Gümüşhane’den cimnastik sporunda kudretli sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk defa tanışan ve haftanın 3 gününde çift alıştırma yapan 4 ve 8 yaş aralığında füru ise tıpkı yandan eğitim bilimi alırken tıpkı yandan dahi düzenli çatlak geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği en gani yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin ilk jimnastik antrenörü olmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Derviş Emre İlhan, “Görevime 4 ay ilk ilk görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun doğruca gururu ve mutluluğu içerisindeyim zira Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak aynı ilimiz. Gümüşhane’ye ilk atanan cimnastik antrenörü yerine sorumluluğumun farkındayım bunun üzere elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği bildirme bereketli yere getireceğiz” dedi.

“Yıpranmamış sporları keşfetmeleri açısından çokça pir bire bir kodifikasyon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi hesabına muhteşem ayrımsız etkinlik olduğunu söyleyen veli Salih Ahit, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal tıpkısı hale geldiler. Özellikle yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi namına, kullanılmamış sporları keşfetmeleri açısından çok sunturlu bire bir yapılanma hocamıza ve diğer yetkililere bu imkanları sundukları amacıyla teşekkürname ediyoruz” diye konuştu.

Cimnastik sporundan mutlu kaldığını söyleyen Göknur Bakraç (8), “Cimnastiğe başladım, bazen hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: