Giresun, deprem afeti ruhlu Adıyaman ile ahi şehir oldu

Giresun Şehremaneti Meclisinde, yer sarsıntısı afeti tüvana illerden birisi olan Adıyaman ile cömert kent olma kararı aldı.

Şehremaneti Başbuğ Vekili Hasan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Bazen maddeler oylamaya sunulup akseptans edilirken, bazen maddeler ise ait komisyona devretme edildi.

Mecliste rey birliğiyle alınan karara göre; deprem felaketi cıvıl cıvıl iller ortada düz düzlük Adıyaman ile Giresun cömert site oldu.

Konuyla ilişik yerine yapılan bilgilendirmede, “Ülkemizde büyük iki yer sarsıntısı yaşanmış ve 11 ilimiz bu depremden müteessir olup, binalar yıkılmış, çok sayıda fert kayıpları ve yaralılar olmuştur. Böyle şişman bir afetin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi için devletimiz, yerli yönetimlerimiz ve milletimiz angajman beraberlik içinde sarsıntı bölgesine arama kurtarma ve evgin ihtiyaçların karşılanması ve yaraların sarılması üzerine art düzeyde iş birliği ve teavün duygusu zarfında çalışmaya başlamıştır. Bu kapsamda Adıyaman ilimizdeki belediyelerimize ve belde halkına müzaheret etmek için ‘Şehremaneti, şehremaneti sınırları dışında ateş ve katıksız afat meydana gelmesi durumunda, bu bölgelere vacip yardım ve destek sağlayabilir’ hükmü göre Adıyaman ilinin ilimiz ile kardeş şehir olması amacıyla karar alarak, ihtiyaç duyulan alanlarda materyal, servet, hizmetin realizasyon edilerek Adıyaman iline ulaştırılması kararlaştırılmıştır” denildi. – GİRESUN

Share: