FATİH ERBAKAN HALKOYU HAKLI ADINA CHP’NİN SAMİMİYETİNİ SORGULAMAKTADIR

YENİDEN Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamasına değinerek, “CHP’nin, kamu üstelik 2023 seçimleri öncesinde hakeza ayrımsız adım atması sonuç basamak manidardır. Halkoyu düz adına CHP’nin samimiyetini sorgulamaktadır” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Nevşehir teşkilatının 2’nci macerasız kongresi nedeniyle kente geldi. Kapadokya Konuşma ve Ekin Merkezi’nde düzenlenen kongrede mütekellim Erbakan, “Malumunuz geçtiğimiz hafta erk ve CHP beyninde başörtüsü tartışması yaşandı. Sayın Kılıçdaroğlu ‘Başörtüsü hakkını kanuni güvenceye alalım’ diyerek, Meclis’e yasa teklifi sundu. Biz bunu takatli de içtenlikle bulmadığımızı belirterek dedik ki: Başörtüsüne özgürlüğün yasalı, hatta anayasal inanca altına alınması bittabi çok önemlidir. Fakat detaylı yıllar boyunca başörtüsü karşıtlığı fail, yasağın bitmeme etmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmaktan birlikte çekinmeyen CHP’nin, yekpare birlikte 2023 seçimleri öncesinde hakeza ayrımsız kadem atması akıbet mertebe manidardır. Kamuoyu dosdoğru adına CHP’nin samimiyetini sorgulamaktadır. Içtenlik sınavındaki CHP, LGBT ve ‘İstanbul Sözleşmesi’ yandaşlığına birlikte akıbet verecek midir? Kıtipiyoz çocuklara Kur’an eğitimi verilmesine alın çıkmaktan bile vazgeçecek midir? Kült dersi zorunlu ders olmaktan çıksın ısrarından da vazgeçecek midir? Ancak elbette ki bu sorularımız yanıtsız kaldı. Çünkü verebilecek cevapları yoktu” diye konuştu.

‘İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ALANININ GÜVENCEYE ALINMASI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ’Sözlerini sürdüren Erbakan, şöyle konuştu: “Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan kol toplantısında kül 20 senenin böylelikle, giderayak başörtüsüne anayasal inanca için istek verdiğini açıkladı. Biz de çokça geç kalınmış olsa da bu düşünceyi müspet karşıladığımızı ve konunun yakından takipçisi olacağımızı söyledik. Buradan tıpkısı nöbet henüz, kült ve vicdan hürriyeti alanında kapsamlı ve somut anayasal düzenlemelerin yapılması, akide özgürlüğü alanının genişletilmesi ve güvenceye alınması çağrısında bulunuyoruz.”‘MASA ALTINDAN BİRBİRLERİNİ TEKMELEMEKLE MEŞGULLER’

6’lı masayı eleştiren Erbakan, “İktidarın yanlışlarına sonsuz adına ilgi çektiğimiz, bu içtihat ile memleketin hiçbir temel problemine hal getirilemeyeceğini vurguladığımız, bununla kalmayıp, kamuoyunun ve yetkililerin dikkatlerine betik tezkere çözüm reçeteleri sunduğumuz hepinizin malumlarıdır. İktidar tarafına bunları anlatmaya çalışırken, ‘altılı masa’ denilen gayritabii ve milletin derdine çare olmaktan uzak yapıdaki sıkıntılara bile sık sık özen çekiyoruz. Fakat masadaki sayın genel başkanlardan birinin ifadesiyle, oradakiler masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller” ifadelerini kullandı.

Share: