Fatih Erbakan: “Masa üstelik sandık de bir kapıya çıkıyor”

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Zaman milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor kim masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa de kasa üstelik tıpkı kapıya çıkıyor” dedi.

Baştan Refah Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Cılız Genel Kuruluna gelmek amacıyla Nevşehir’e mevrut Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem üstelik muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Sadece kritik etmek değil, hal önerilerini dahi ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, nesep kitaplarımız, önceki yüz gün icraatlarımıza ilişkin kitapları, hep bunları kâfi kim bu mesail çözülsün de ki çözerse çözsün diye kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Bire Bir yandan birlikte tıpkı şekilde muhalefetteki sıkıntılara ilgi çekiyoruz. Altılı masa denilen, birbirine benzemez altı partinin benzeri araya gelmesiyle oluşan bu ibret yapıdaki sıkıntılara dahi özen çekiyoruz. Onlara de uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki umumi başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından tıpkı birini tekmelemeye’ devam ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. el bire bir araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Alım Satım günü bu altı benzemez yedinci misil bir araya geldi. Toplu namına yedinci güruh, değişik hususi görüşmeleri katarsanız 37. kez ayrımsız araya gelmişler. Bu 37. toplantının böylecene ortaya hangi daha çok. Bol bol kılık artağan verimli yazın, artağan bol çay kahvehane. Arasında bire bir çözüm önerisi var mı? Aynı üs paketi var mı ‘ Bire Bir Cumhur Reisi adayı var mı’ Namevcut. Yedi buluşmada bir arpa boyu kere alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar da, birbirlerine kefaret borçlarını ödeyecekler de, Türkiye’yi geçmişten hangi farkı olduğunu anlatamadıkları koşa çivi mebus sisteme vurdumduymaz döndürecekler dahi, milletin derdine reçete olacaklar üstelik, Anadolu dahi benzeri laf ölme eşeğim fevt” diyerek konuştu.

“Okula giden çocuğuna benzin alamayan, cıvıltı faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve şahsen bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram ark incir alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini kudret maalesef kişi içinde hissetmiyor” diyen Erbakan, “Ama benzeri kalın altılı masada dahi var. Ki Cumhur Reisi peki, kim başbakan peki, ki Cumhurbaşkanı yardımcısı peki, ki Bakan evet. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine çıkar yol olacak tek tezkere, biricik proje ortaya koydukları yok” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini anlayışsız bildirmek olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Esasen İstanbul Sözleşmesinin maddesinden aynıyla söylüyorum. Güya doğruluk kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu büyüklüğünde peyda yazmışlar. Hak Yolu kavramını ortadan iletilmek hangi etmek oluyor. Aynı de neymiş ‘dürüstlük’ demiş. ‘Sıdk kavramı diye niteleyerek ayrımsız madde olmaz’ diyor. ‘Neymiş sıdk kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa ilk işleri bu, İstanbul Sözleşmesini kavrayışsız haberdar etmek olacak olan altılı masadan bu millete, İslam alemine tıpkısı hayır dirimlik mi? Bittabi gelmez. Bu çağ milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa dahi sandık de tıpkı kapıya çıkıyor.” – NEVŞEHİR

Share: