Eşini kanserden kaybeden anne “enik nöbeti”ni boydak sürdürecek

Dağa kaçırılan oğlu amacıyla Diyarbakır’da alay malay “çocuk nöbeti” tuttuğu eşi Ekrem Artık’ı 5 periyot önceki kanserden kaybeden Aysel Artık, habitat eylemini sürdürmeye devam edecek.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı ailelerin 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı yurt eylemi 1142’nci gününde sürüyor.

Geçen sene 13 Kasım’üstelik kandırılarak dağa götürülen oğulları Erhan için Hatay’dan Diyarbakır’a giderek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki yerleşme eylemine dahil olan Aysel ve eşi Ekrem Çıktı evlatlarına mülakat ümidiyle bala nöbetini bir müddet bitmeme ettirdi.

Yaklaşık 4 ay önce kansere yakalanan Ekrem Çıktı, 14 Ekim’de hayatını kaybetti.

Eşi Hatay’dahi toprağa verilen Daha Çok, kocasıyla başladığı “yavru nöbeti”ni baştan Diyarbakır’a giderek yegâne başına temdit kararı aldı.

Evladı amacıyla duyduğu acıya eşini yitirmenin acısı da eklenen Daha Çok, oğluna kavuşana kadar yavru nöbetini sürdürmeye kararlı.

“Oğlumu alana kadar oradan ayrılmayacağım”

Aysel Artık, taziye ziyaretlerini akseptans ettiği Hatay’daki evinde AA muhabirine, eşini kaybetmenin acısını yüreğinde yaşadığını söyledi.

Yanında olan herkese teşekkür eden Daha Çok, “Bu sürede yanımda olan umum Diyarbakır annelerine, oradaki polis ve komiserlere çok teşekkür ediyorum. Cenabıhak onlardan razı olsun.” dedi.

Çıktı, oğlunun peşini bırakmayacağını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Eşim, oğlum Erhan’ı göremeden gözü bulutsuz gitti. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Diyarbakır’da her zaman bulunacağım ve oğlumu alana kadar oradan ayrılmayacağım. Oğlumun her ant peşindeyim. Şu an acım haddinden fazla zihayat, gidemeyeceğim oraya fakat arz andıran zamanda Diyarbakır’üstelik olacağım ve oğlumu aramaya bitmeme edeceğim.”

Share: