Elbistan’da muhtarlar toplantısı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde muhtarlarla müşavere toplantısı yapıldı.

Elbistan ilçesinde 2023 yılı geçmiş muhtarlar toplantısı Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü Misakı Milli Derinti Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Yavuz, İlçe Inanma Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Kurnaz Başkan Vekili Üsteğmen Emre Peş, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

93 mahallesi ile az çok geniş tıpkı coğrafyaya eş olan Elbistan’üstelik bir nice alanda yurttaş odaklı zir ve üstyapı çalışmalarına ağırbaşlılık verildiğini tamlayan Ilçebay Hasan Hüseyin Vural, kamu hizmetlerinin daha çalışkan bire bir şekilde sürdürülebilmesi üzere muhtarlarla istişareye ehemmiyet verdiklerini kaydetti.

İlçedeki yetişek, sulama, eriştirme, sosyal, hars, spor, sağlık ve özge alanlardaki yatırımlar hakkında hikmet veren Kaymakam Vural,” Muhtarlarımızla sürekli enformasyon içerisinde amme hizmetlerinin yürütülmesi konusunda işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Vatandaşımıza sunu ongun hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Büyükşehir belediyemiz, Elbistan Belediyemiz ve parçalanmamış kamu kurumlarımızla gelişigüzel bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 24 saat esasına bakarak mecmu vatandaşlarımızın yanında olmaya hazırız. Vatandaşlarımıza saydam ve çabuk benzeri şekilde bakım ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Muhtarlardan özürlü ya üstelik dezavantajlı vatandaşların birlikte devletin sunduğu imkan ve haklardan faydalanmaları üzere ilişkin kurumlara yönlendirilmesini talip Vural, İlçenin asayişi ve vatandaşların birey ve mülk güvenliği için güven ve uyanık güçlerinin görev başında olduğuna dikkat çekti.

Özellikle baziçe grupları, otopark alanlarındaki kamelyalar ve vatandaşların kullanımına verilen malzemelere engel verenlere karşı muhtarlardan henüz duyar olmalarını isten Elbistan Belediye Reisi Mehmet Gürbüz dahi”Bu konuda güven ve jandarmamız gerekli çalışmaları yapıyorlar. Muhtarlarımızdan birlikte kişilerin tayin edilmesi ya bile bu tür eylemlere engelleme etmelerini ve bizlere evet da ilgili birimlere bildirmelerini istiyoruz”diye konuştu.

Çeşitli bilgilendirmelerin peşi sıra derinti birlikte karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: