Denize gidemeyince, römorku havuza çevirdi

Antalya’nın Kumluca ilçesinde denize gitme imkanı sıfır çocuklar römorka naylondan kurulan havuzlarda serinliyor.

Kumluca ilçesine ilişkin Ortaköy Mahallesi’nde mütezayit albeni sıcaklığından etkilenen füru, öz imkanları ile römorkları havuza çevirerek serinliyor. Ortaköy Mahallesi’nde Tevazulu ailesi çocukları üzere otomobilin römorkunu plastik masnu çarliston marka ile kapladı. Peşi Sıra römorkun içine çeşmeden akarsu dolduruldu. Mehmet Emre Uysal ve Kahraman Tevazulu su kırcı römorka girerek gönüllerince eğlendi.

Havuzu ayağına getiren Mehmet Sakıncasız Tevazulu (14), “Evimiz denize 15 kilometre uzaklıkta olduğu üzere herhangi bir ant denize gitme imkanımız olmuyor. Havalar çokça ısıdam. Bizde römorkun içine naylon serdik. Havuz yaptık. Sıcak havalarda genişlemek üzere havuza giriyoruz. Serinledikten sonra birlikte havuzdaki suyu evimizin önündeki ürün ağaçlarımıza veriyoruz” dedi.

Anne Fatma Tevazulu (35) ise; “Çocuklarımızı sık sık denize götürme imkanımız olmuyor. Çocuklarımızda kişi imkanları ile römorku havuza çevirdiler. Çocuklarımız römork havuza girmekten haddinden fazla mutlu oluyorlar. Kollar serinledikten sonraları de kirlenen suyu meyve ağaçlarımıza veriyoruz” dedi. – ANTALYAShare: