İlhan Palut: “Giresunspor saygı duyulması müstelzim bir kol”

Konyaspor Maharet Direktörü İlhan Palut, Giresunspor’un alelhusus iç sahada coşkuyla oynayan, tevakki etmek duyulması gereken tıpkı takım olduğunu belirterek, deplasmana çok dolgunca mücadele etmeye ve bol ayak topu oynamaya gideceklerini söyledi.

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Giresunspor ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarına Beceri Direktör İlhan Palut yönetiminde bitmeme ediyor. Kayacık Tesislerinde yapılan egzersiz öncesi İlhan Palut ve futbolculardan Francisco Calvo basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Salı günü itibariyle Giresunspor maçı üzere antrenmanlara başladıklarını belirterek hastalıklı oyuncular karşı vukuf veren Palut, “Zaman hazırlıklarımız bitmeme ediyor. Bizim amacıyla oldukça kısa benzeri hafta pazartesinden cumartesiye. Biliyorsunuz Adil kırmızı deneyli gördü ve cezalı. Bu maçta aramızda. kaçınan. Amilton ve Oğulcan’dan dahi bu maçta faydalanamayacağız. Endri, mahsus sürelerde takıma müfit oluyordu. Hala kontrollü yerine antrenmanlarına bitmeme ediyor. Bu süreçte Endri’yi biraz kontrollü aynı şekilde kullanıyoruz. Konrad’ın bire bir durumu var. Konrad’bile şu anda hala ferdî çalışmalarını sürdürüyor, keyif ekibimiz eşliğinde. Yarınki sonuç antrenmanda onunla alakadar de sonuç kararımızı verip inşallah Giresun’a debi edeceğiz. Ligdeki gelişigüzel maç çok büyük. Giresun takımı hele çöz sahada coşkuyla oynayan, tevakki etmek duyulması gereken bire bir kadro. Biz birlikte tıpkısı şekilde hazırlıklarımızı tamamlayıp orada evvel evvel haddinden fazla ongun uğraş etmeye, sonraları bile dolgunca ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah iyice aynı maç evet. Bunun birlikte de biz dahi istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çokça bahtiyar oluruz” dedi.

“Etki olmaması gerekir”

Fenerbahçe galibiyeti sonrası takımda ağırlık oluşacağı ile ilgili soruya Palut, “Etki olmaması gerekir. Hiç mi bunu düşünmedim? Düşündüm. Mental adına üstelik çok iyi çalışmalıyız. Şu kısa iki günde ayak topu kendisine bambaşka tıpkısı mızıka doğrusu olamayız ama mental adına olabilecek genişlik hayat dolu şekilde Giresun’a gitmemiz geçişsiz. İnşallah ağırbaşlılık olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz” cevabını verdi.

“Para Aktarımı cıvıl cıvıl aynı süreç”

Para Aktarımı çalışmalarına birlikte değinen Palut, “Şu an üzere yönetimle konuştuğumuz ‘şu bölgede tıpkısı aktarma yapalım’ durumu namevcut. Ama bittabi ki takım kadrosu içerisinde belki zat mevkisinin canlı olduğunu hissedip bize bu şekilde gelip başvuranlar evet ise bu değme antlaşma değerlendirmeye ayan. Çokça politik konuşuyorum sözde ama nitekim dahi aktarma tüvana benzeri proses. Sonuna büyüklüğünde hangi olacağı muhtemelen olamaz. Uche transferinden bilahare Diouf transferini çok beklemiyorduk amma oldu. Şu anda yoğunlaştığımız benzeri ülke bulunmayan. Amma gidecek oyuncular olur ve burada ayrımsız eksiklik hissedersek belki onu cezbetmek isteyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Francisco Calvo: “Rakibimize ürkmek gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz”

Geçen hafta nail olduğumuz eksiksiz bir Fenerbahçe galibiyetleri olduğunu hatırlatan Francisco Calvo, “Fenerbahçe galibiyetini kesinlikle unutmamız gerekiyor, evvelden kaldı. Önümüzde çokça koskocaman aynı Giresun maçı var. Rakibimize imtina etmek gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu yüzden orada oynayacağımız maçı azami ciddiyetle oynayacağız. Galip karışmak istiyoruz kim hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilelim” şeklinde konuştu.

Takımın henüz tek gol yememiş olmasının harikulade tıpkısı kalp olduğunu anlatan Calvo, “Kalemizi gollere bloke etmek haddinden fazla oylumlu. Bu şekilde hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeliyiz. Bittabi kim da bunu yaparken bilcümle takımın uğraşına ihtiyacımız var” diye niteleyerek konuştu. – KONYAShare: