Demirci’de 1570 ege, Karı Okulu Projesi’nde “mektepli” oldu

Manisa’nın Demirci ilçesinde 2022 yılında 1570 mektepli velisi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Ev Okulu Projesi”nden yararlandı.

Demirci Umum Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce makbul Aile Okulu Projesi kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki 17 okulda mektepli velilerine, zatî aksiyon ve karı gelişimi uzmanları yoluyla eğitim bilimi verildi.

Bir yılda 1750 velinin eğitim bilimi aldığı proje kapsamında katılımcılara, ev içi bildirişim, arbede ve ruhsal gerilim yönetimi, şuurlu ve sakıncasız uygulayım bilimi kullanımı, bağımlılıkla uğraş, sosyal birey maharet gelişimi, boydaş ilişkileri, aktöresel hareket, dosdoğru beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 anne başlıkta bilgiler verildi.

Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Çetinkaya, yaptığı açıklamada projenin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütüldüğünü anımsatarak, “Bu projeyle velilerimizle buluşuyoruz. Belirlenen konularda ailelerimize şanlı bilgiler sunuyoruz. Hedefimiz ailelerimiz ile gelişigüzel çocuklarımızın gelişimine ve hayata hazırlanmalarına katkı arz etmek. Çocuklarımızın topluma hayır birer fert olmalarını ulaşmak. Eş okulu projesi ile kaymakamlık merkezi ve rustik mahallelerimizdeki tamlık velilerimize ulaşmayı hedefliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: